Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Wybierz depilację dla siebie

Chcesz pozbyć się niechcianych włosków? W takim razie musisz dobrać sposób depilacji idealny dla swoich potrzeb.

Sposobów na depilację jest bardzo wiele. Najogólniej można je podzielić na depilację trwałą (lub starczającą na długo) dostępną w gabinecie kosmetycznym oraz depilację czasową, dostępną do wykonania w domu.

 

Depilacja w gabinecie

W gabinecie kosmetycznym do wyboru jest kilka metod. Sporą popularnością, zwłaszcza w ciepłym okresie roku, cieszy się elektroliza. Ta metoda polega na wprowadzeniu bardzo cienkiej igły na głębokość kilku milimetrów pod skórę, do wnętrza meszka włosowego, i przepuszczeniu przez nią słabego prądu elektrycznego. Elektroliza ma za zadanie zniszczenie korzenia włosa. Niewątpliwie jest to zabieg skuteczny dożywotnio, szczególnie zalecany do usuwania owłosienia na twarzy. Jednocześnie metoda ta jest bardzo droga, ponieważ koszt usunięcia tylko jednego włoska to złotówka, a do tego bardzo pracochłonna i dość bolesna. Z tej propozycji nie mogą skorzystać wszyscy. Istnieje szereg wykluczeń, na przykład zaburzenia czynności tarczycy oraz ciąża. Dodatkowo elektroliza powodować może przebarwienia skórne.

Laser to metoda depilacji chyba najbardziej kojarząca się ze specjalistycznymi gabinetami. Wykorzystuje się w niej energię promienia laserowego, która zostaje zamieniona w ciepło i sposób całkowity niszczy strukturę włosa. Metoda ta jest polecana do depilacji dużych powierzchni skóry. Niestety, nie zawsze jest dożywotnio skuteczna. Wszystko zależy od rodzaju włosa i fototypu skóry. Kobiety o ciemnej karnacji i ciemnych, grubych włoskach, muszą zabieg powtarzać kilkukrotnie. Nie jest to zabieg tani, całkowite usunięcie włosów to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Laser jest polecany kobietom o jasnej karnacji i ciemnych włoskach, ponieważ jest u nich najbardziej skuteczny.

 

Ciepły wosk i pasta cukrowa to depilacja dostępna w większości gabinetów kosmetycznych. Istnieją także zestawy do przeprowadzenia takiego zabiegu w domu. Metoda ta pozwala na usunięcie włosów tuż nad powierzchnią skóry, jednak nie usuwa ona korzenia włosa, przez co ten odrasta. Pasta cukrowa pozostawia skórę gładką na dłużej, nawet do 4 tygodni, ale jest droższa. Wosk starcza na krócej, ale cena takiego zabiegu jest proporcjonalnie niższa. Regularne stosowanie osłabia włoski, przez co każdy kolejny zabieg jest prostszy i mniej bolesny. Ciepły wosk nie nadaje się do depilacji wrażliwej skóry naczyniowej.

 

Depilacja w domu

Istnieje wiele popularnych metod wykorzystywanych przez kobiety do depilacji w domu. Jedną z nich jest golenie. W tym celu kupuje się jednorazowe maszynki. Nie warto dać zwieść marketingowi i inwestować w różowe produkty. Męskie maszynki działają tak samo dobrze. Do depilacji przy pomocy golenia należy zakupić odpowiednią piankę lub żel, które osłabiają włoski. Po takim zabiegu nogi dobrze jest posmarować specjalnym balsamem łagodzącym. Jest to niewątpliwie bardzo tania, szybka i bezbolesna metoda. Jej jedynym minusem jest konieczność częstego powtarzania zabiegu.

Depilator to urządzenie elektryczne, które pozwala na wyrwanie włosków, ale nie usuwa ich korzeni. Zabieg trzeba powtarzać co kilka tygodni. Depilacja tym urządzeniem daje natychmiastowy efekt, ale jest dosyć bolesna. Depilator wzmaga również skłonność włosków do wrastania.

Kremy i pianki to środki chemiczne, które rozpuszczają łodygę włosa. Są łatwo dostępne, dość szybkie i bezbolesne. Współczesne środki do depilacji chemicznej są już pozbawione charakterystycznego, ostrego zapachu. Instrukcja na opakowaniu podaje szczegółowy czas przetrzymywania środka na depilowanym miejscu. Zabieg jest nietrwały i niepolecany do stosowania na wrażliwej skórze.

Plastry z woskiem również dostępne są w każdej drogerii. Wyrywają one włoski na takiej samej zasadzie jak depilator. Zabieg jest bolesny i lepiej nadaje się do usuwania zbędnego owłosienia z mniejszych powierzchni skóry. Taki zabieg, chociaż tani, może powodować nieestetyczne wrastanie włosków. Po zdobyciu wprawy, depilacja woskiem na zimno jest szybka.

 

W sytuacji, kiedy masz skórę problemową i nie wiesz jaka metoda usuwania zbędnego owłosienia będzie dla ciebie najlepsza, swoje kroki powinnaś skierować do gabinetu dermatologa. Lekarz pomoże ci dobrać najlepszą metodę, zwłaszcza jeżeli depilacja miałaby dotyczyć włosów na twarzy.

 

 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *