Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Kulki gejszy, czyli wyzwól swoją kobiecą siłę.

Czy zadbałaś już o siłę swoich mięśni dna miednicy? Mięśni, które pozwolą ci na silne i wielokrotne orgazmy, pomogą dojść do formy po porodzie oraz uchronią przed problematyką nietrzymania moczu? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, koniecznie przeczytaj nasze rady.

Lokalizacja mięśni dna miednicy

To dokładnie te mięśnie, które są w stanie zatrzymać strumień moczu. Ponadto odpowiedzialne są za utrzymanie pęcherza, jelit i macicy w odpowiednim miejscu, chroniąc narządy przed wypadaniem. Połóż się wygodnie, rozluźnij brzuch i spróbuj je napiąć, i rozluźnić. Udało ci się? Super! Możesz sobie pogratulować, za tobą pierwsze ćwiczenie wzmacniające. Pożądane efekty przyjdą dopiero za kilka miesięcy, pod warunkiem, że będziesz regularnie i często ćwiczyć.

Jak nieco przyśpieszyć ten proces? Z pomocą przychodzą kulki waginalne. Kiedyś były dostępne w aptekach i zalecane przez lekarzy głównie dla pań, których dotyczył problemy nietrzymania moczu. Teraz można kupić je w każdym sklepie z zabawkami erotycznymi.


Co to są kulki gejszy?


To niepozorne ciężarki – kuleczki wielkości piłeczek pingpongowych połączone sznureczkiem. Najbardziej popularne są podwójne kulki, jednakże w sklepach z gadżetami erotycznymi można znaleźć kulki pojedyncze, potrójne czy nawet poczwórne! Wewnątrz każdej kulki znajduje się jeszcze mniejsza kuleczka, która podczas jakiejkolwiek aktywności wprawia się w ruch powodując wibracje. Kulki napierają na mięśnie kegla, które niezauważalnie zaciskają się i rozluźniają.

Niektóre z nich posiadają wypustki, które dodatkowo stymulują pochwę i dostarczają dodatkowych doznań. Inne są na baterie, a ich sterowanie jest świetnym pomysłem na grę wstępną między kochankami.

Znalezione obrazy dla zapytania kulki gejszy aplikacja


Aplikacja kulek gejszy


Aby zaaplikować kulki gejszy, należy umyć je pod bieżącą, ciepłą wodą z mydłem. Przy wkładaniu pomocne mogą się okazać żele nawilżające. Należy nanieść odrobinę lubrykantu na pierwszą z kulek, odprężyć się i postąpić dokładnie tak samo, jak w przypadku aplikowania tamponu. Odpowiednią pozycją może okazać się oparcie jednej nogi np. o wannę. Nie należy wpychać kulek na siłę, by nie nabawić się niepotrzebnych otarć. Gdy jedna kulka wejdzie do wnętrza pochwy, należy delikatnie wsunąć drugą.

Kulki należy nosić tak często, jak to możliwe, jednak nie dłużej niż 2 godzinny dziennie. Najlepsze efekty przynosi łączenie noszenia kulek z aktywnością fizyczną. Może to być zwykły spacer z psem, zakupy, jogging lub sprzątanie domu. Ważne, aby kuleczki były wprawiane w ruch i tym samym pozytywnie oddziaływały na mięśnie dna miednicy. Aby wyjąć kulki należy się rozluźnić i delikatnie pociągnąć za sznureczek, a kulki powinny wyjść same.


Jak stosowanie kulek wpływa na jakość seksu?


Z każdym kolejnym ćwiczeniem mięśnie stają się mocniejsze. Zwiększa się ukrwienie w obrębie miednicy, pochwa staje się ciaśniejsza, co wpływa na niesamowite doznania podczas stosunku dla kobiety, jak i zarówno jej partnera. Jeśli kobieta wcześniej zmagała się z problemem, jakim jest brak orgazmu pochwowego, ćwiczenia sprawią, że zacznie odczuwać nie tylko coraz większą przyjemność z penetracji, ale z czasem osiągnie swój pierwszy orgazm pochwowy.

Godnym uwagi jest fakt, że kulki gejszy to świetny rodzaj zabawki erotycznej idealnej dla dwojga. Umiejscowione w pochwie podczas stosunku to nowe i silne doznania dla obojgu partnerów. Ponadto wkładane i wyciągane przez partnera kulki z pochwy kobiety, to świetny sposób na grę wstępną i urozmaicenie życia seksualnego.

Znalezione obrazy dla zapytania kulki waginalne fun factory


Jakie kulki wybrać?


Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są twoje mięśnie dna miednicy.

  • Początkujące panie powinny sięgnąć po standardowe kulki o średnicy około 36 mm.
  • Młodym kobietom, które jeszcze nie rodziły zaleca się kulki mini, o średnicy około 29 mm.
  • Kobiety po porodzie, których mięśnie są nieco rozciągnięte, poleca się zacząć ćwiczenia ze znacznie większymi kuleczkami, o średnicy około 40 mm, by stopniowo przechodzić do coraz to mniejszych rozmiarów.

Tak samo sprawa wygląda jeśli chodzi o wagę kulek:

  • Początkujące kobiety powinny zaczynać od tych lżejszych, by z czasem zastąpić je coraz to cięższymi. Wtedy mięśnie dna miednicy staną się silniejsze i samo utrzymanie małych i ciężkich kuleczek nie będzie stanowiło problemu.

Należy mieć na uwadze również stosowaną liczbę kulek.

  • Pojedyncze i podwójne kulki odpowiednie są dla początkujących.
  • Potrójne i poczwórne natomiast dla zaawansowanych użytkowniczek.

Dobrze dobrane i odpowiednio włożone kulki do pochwy nie powinny wypadać ani powodować bólu.


Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie kulek gejszy?


Ważne jest tworzywo, z którego są wykonane kulki. Na rynku znaleźć można kulki szklane, metalowe, czy nawet plastikowe. Jednakże przez lekarzy i położne, zalecany jest sylikon medyczny (najlepiej antyalergiczny), który w dotyku przypomina ludzką skórę i tym samym jest zdecydowanie bardziej delikatniejszy od kulek plastikowych. Poza tym sznureczek łączący kulki powinien być pokryty sylikonem medycznym. Zwykłe sznurki są zdecydowanie mniej higieniczne i mogą zbierać się na nich bakterie, odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnych dolegliwości.

Każdy poród, zmniejszona aktywność fizyczna, menopauza czy nawet otyłość osłabiają mięśnie kegla. Warto zadbać o ich siłę, a przy regularnym stosowaniu kulek efekty mogą być oszołamiające. Oczywiście nie należy się ich spodziewać w ciągu kilki dni, tylko w ciągu kilku tygodni regularnego stosowania. Nieliczne kobiety przeżywają orgazm w trakcie noszenia, niektóre podniecenie, a inne zapominają, że mają je wewnątrz siebie.

Doznania są tak różne, jak same kobiety, ale efekt zawsze jest ten sam – poprawa zdrowia i życia seksualnego.

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *