Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Jak wybrać pierwszy wibrator?

Wibratora nie należy się bać. Jedne z nas sięgają po niego odrywając swoje ciało za młodu, inne decydują się dość późno. Jakakolwiek jest pora, warto wiedzieć co i jak.

A w ogóle muszę wybierać?

Oczywiście, że nie musisz. Bez wibratora da się żyć i bawić świetnie. To tylko gadżet. Dodatek. Przyjemny drobiazg. Warto zawsze spróbować. Urozmaicają życie intymne, wzmacniają odczuwanie przyjemności, ułatwiają samodzielne osiągnięcie orgazmów. Możesz wykorzystać go samodzielnie lub użyć podczas zabaw z partnerem czy partnerką. Nie będziesz się czuła gorzej, jeśli nie zdecydujesz się na wibrator, ale jest bardzo duża szansa, że będziesz się czuła lepiej, jeśli go jednak kupisz.

To jaki właściwie ten wibrator?

Wszystko zależy od osobistych preferencji. Istnieje wiele rodzajów wibratorów. Dowolnie możemy przebierać w rozmiarach, kształtach, materiałach czy nawet kolorach. Trzeba jednak przemyśleć jakieś podstawy. Zastanów się nad stymulacją, którą lubisz najbardziej. Na pewno istnieje wibrator do stymulowania właśnie tego.

Wibrator łechtaczkowy – najbardziej oczywisty wybór. Większość z nas osiąga orgazm podczas stymulacji łechtaczki. Jeśli najbardziej lubisz właśnie to – nie ma problemu. Mnóstwo jest urządzeń stworzonych właśnie w tym celu. Zazwyczaj są niewielkie i poręczne, po prostu dyskretne.

Wibrator waginalny – do penetracji waginalnej oczywiście. Jeśli to sprawia ci największą przyjemność, zainwestuj właśnie w taki. Są dłuższe i grubsze niż wibratory łechtaczkowe, kształtem zazwyczaj bardziej przypominają penisa.

Wibrator punktu G – jest szansa, że znajdzie go lepiej niż twój partner. Podpowiem, że punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy. Kilka centymetrów od wejścia. Tej pieszczoty trzeba się nauczyć, a wibrator może być świetnym treningiem.

Wibrator analny – z którego korzystają oczywiście nie tylko kobiety. Wiele dziewczyn boi się skorzystania z takiej zabawki na samym początku. Jeśli też nie czujesz się pewnie, nie sięgaj po niego na początku. Może przyjdzie jeszcze na to czas. Jeśli jednak to cię nakręca lub wiesz, że z jego pomocą sprawisz przyjemność partnerowi – śmiało.

A wibrator nie będzie bolał?

Niektóre obawiają się, że wibracje zawsze są kosmicznie mocne i szansa na przeżycie tego jest dość nikła. Uwierzcie mi, nie ma się o co martwić. Istnieją wibratory o słabszych i mocniejszych programach. Nie musisz się decydować na najmocniejszy towar na rynku. Jeśli wolisz zaspokajać się mocnymi i szybkimi ruchami, jak najbardziej, weź ten mocniejszy. Istnieją wibratory, które mają regulację prędkości, różne tryby. Są dobrym wyborem, gdy jeszcze nie jesteś pewna, co właściwie wolisz. Znaczenie ma też materiał, z którego wykonane jest urządzenie. Twardy plastik przenosi drgania mocniej niż plastik. Silikonowe wibratory są natomiast cichsze. Ważna jest oczywiście również wielkość. Te mniejsze skupiają się raczej na jednym punkcie, większe są mocniejsze. A rozmiar trochę znaczenia jednak ma. Bardzo często chodzi jednak o obwód, nie o długość. Grubszy wibrator będzie pobudzał więcej zakończeń nerwowych. Zapewni uczucie wypełnienia, czy to waginy, czy odbytu. Nie jesteś pewna, jaki rozmiar wolisz? Zdecyduj się najpierw na te mniejsze. Jeśli nie wystarczą, poszukasz innych rozmiarów.

Nie wykończy to mojej kieszeni ani zdrowia?

Nie powinno, o ile mamy zdrowy rozsądek. Ale po kolei. Jak wygląda sprawa samego zakupu. Czy oznacza bankructwo? Na szczęście nie. Oczywiście jakość kosztuje. Lepsze wibratory są zazwyczaj po prostu droższe. Na początku jednak nie ma co się rzucać na najdroższe zabawki. Poszukaj czegoś ze średniej półki cenowej, sprawdź, co właściwie ci odpowiada, by dopiero wtedy móc wydawać na to większe pieniądze. Niewielkie wibratory na sam początek przygody na szczęście nie odstraszają cenowo. A co z bezpieczeństwem? Siłą rzeczy wibrator będzie miał bardziej niż bezpośredni kontakt z twoimi częściami intymnymi. A o nie należy dbać, bo są wrażliwe. Wibrator musi być wykonany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Unikaj akcesoriów z cyberskóry, lateksu oraz gumy. Nie podchodź w ogóle do zabawek zawierających ftalany.  Ta substancja wywołuje reakcje alergiczne, może zaburzać płodność i szkodzić na nerki czy wątroby. Najbezpieczniejszym materiałem zawsze będzie silikon medyczny i to właśnie w niego zawsze warto inwestować.

A skąd ja go w ogóle wezmę?

Ze sklepu – najprościej mówiąc. Można poprosić o wibrator w prezencie. Partnera, partnerkę, przyjaciółkę, bez różnicy. Na to jednak warto decydować się tylko, gdy mamy wybrany konkretny model. Pokazać palcem i czekać, aż ktoś za nas zapłaci. W innym przypadku zajmij się tym sama. Można wybrać się do sexshopu. Po prostu. W dobrym sklepie sprzedawca doradzi, opowie o produktach i będzie zachowywał się po prostu profesjonalnie. Jeśli z powodu wstydu nie chcesz tego robić lub po prostu nie masz takiego sklepu w okolicy, zajrzyj do internetu. Istnieje mnóstwo sklepów oferujących zabawki erotyczne. Tam mnogość wyboru jest właściwie nieograniczona. Ostatnia opcja to tak zwane fun toy party. Zbierz koleżanki, zorganizujcie domówkę. Zaproście konsultantkę, która opowie wam co i jak, doradzi i pomoże w wyborze.

Wejść w to?

Jak najbardziej! I nawet pozwolić temu wejść w ciebie. Wibrator to świetny gadżet, który przydaje się każdej z nas. Niezależnie od doświadczenia i preferencji seksualnych. Dzięki mnogości wyboru każda jest w stanie znaleźć coś, co w pełni ją usatysfakcjonuje. Spokojnie można zastosować metodę małych kroczków, nie rzucać się od razu w wir rzeczy najbardziej popularnych, ekstremalnych czy polecanych przez grono doświadczonych koleżanek. Pamiętaj, że tu chodzi o twoją przyjemność.

Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę

Nie boję się żadnych tematów. Staram się poszerzać wiedzę i dzielić nią. Swoje ciało znam jak własną kieszeń.

Ten artykuł ma 1 komentarz

  1. Monia

    Ja z własnego doświadczenia mogę doradzić, ze warto zacząć od dild. Potem swój pierwszy wibrator będzie bardzo miła przeskocznia do czegoś… porządniejszego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *