Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Higiena i przechowywanie gadżetów erotycznych

Posiadając gadżety erotyczne należy przestrzegać zasad ich higieny. Żeby długo służyły i były w jak najlepszym stanie oraz żeby zadbać o swoje zdrowie. Po zakupie jednak mało która z nas o tym myśli – częściej pozostajemy pod wpływem ekscytacji nowego gadżetu.


Pod przykrywką czyszczenia zabawek erotycznych nie mieści się jedynie przecieranie ich powierzchni po użyciu


To zdecydowanie za mało. Takie powierzchowne przecieranie nie powstrzyma rozwoju bakterii, które mogą niekorzystnie wpłynąć na twoje zdrowie – dlatego dbanie o nie jest tak bardzo istotne. Jeśli korzystasz z gadżetów podczas zbliżeń z więcej niż jednym partnerem, zakładaj na dany gadżet prezerwatywę. Jeśli powierzchnia zabawki nie jest idealnie gładka, lub co gorsza, doszło do drobnych uszkodzeń na powierzchni, używaj gumki także podczas solowych igraszek. Minimalizujesz wówczas ryzyko przedostania się bakterii do wnętrza pochwy.


Podstawową zasadą jest mycie gadżetów przed i po użyciu. A także w trakcie – jeśli decydujesz się na przejście z seksu analnego do waginalnego


Tutaj obowiązują takie same zasady jak podczas zbliżenia z partnerem. Domowym sposobem na mycie gadżetów jest zwykła, ciepła woda z dodatkiem mydła antybakteryjnego – o ile powierzchnia jest gładka, na przykład silikonowa, zapewnia to dostateczną higienę. Nigdy nie sięgaj po preparaty, które mają w swoim składzie alkohol, ta substancja niszczy powierzchnię gadżetu. Kolejną podstawową zasadą jest mycie gadżetów od razu po użyciu, szczególnie jeśli wykonane są z gumy i sytuacji, kiedy użyłaś lubrykantu. Ma on na nią dość niszczycielski wpływ. Więc by uniknąć rozczarowań – kup produkt dobrej jakości.


Jeśli twoje gadżety wykonane są ze stali nierdzewnej, silikon medycznego lub innego trwałego materiału, możesz je nawet wygotować


Wystarczy zanurzyć przedmiot we wrzątku na trzy minuty, bez dotykania nim dna naczynia.  Innym sposobem, dostępnym posiadaczom zmywarki z funkcją sterylizacji, jest nastawienie w urządzeniu odpowiedniego programu. Nie można oczywiście tak postępować z zabawkami wyposażonymi w silniczek.

Jeżeli jednak bardziej ufasz produktom sklepowym, albo bywa, że po miłosnych igraszkach nie zawsze masz dostęp do wody, kup jeden z przeznaczonych produktów dedykowanych higienie gadżetów erotycznych.

Polecić mogę Mister B CLEAN. To środek o działaniu dezynfekującym, spełniający najwyższe standardy medyczne. Nadaje się do czyszczenia plastiku, metalu, gumy i lateksu. Wybór cleanerów na rynku jest spory. Co ciekawe, wielu spośród nich możesz użyć również jako płynu do higieny intymnej. Czyszczą i dezynfekują bez użycia wody.

Na koniec jeszcze jedna ważna kwestia: przechowywanie

Nie rzucaj swoich akcesoriów byle gdzie. Przeznacz na nie jedno pudełko lub szufladę, gdzie będą one w ciemności i spokoju, bez ciekawskich spojrzeń dzieci i zwierząt, czekać na ponowne użycie. Najlepiej każdy gadżet zapakuj osobno, ale nie w plastikowy worek. Lepiej sprawdzi się materiałowe etui lub oryginalne pudełko producenta.

Oceń wpis!
Ocen: 1 Średnia: 5

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę

Ten artykuł ma 1 komentarz

  1. alicja

    Bardzo mądrze napisane – o gadzety trzeba dbać, przecież dostarczaja tyle przyjemności i wrażeń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *