Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Jak czyścić zabawki erotyczne?

Gadżety erotyczne są coraz bardziej popularne. Jeżeli jeszcze żadnym nie dysponujesz, powinnaś jak najszybciej zmienić ten stan rzeczy. Po zakupie jednak mało która kobieta myśli o tym, by prawidłowo zadbać o higienę swoich zabawek. Dlatego przedstawiam kilka praktycznych porad rodem z Perfekcyjnej Pani Domu.

Pod przykrywką czyszczenia zabawek erotycznych nie mieści się jedynie przecieranie ich powierzchni po użyciu.

To zdecydowanie nie zatrzyma rozwoju bakterii, które mogą wpłynąć nawet na twoje zdrowie. Dlatego właściwa dbałość o wibratory i spółkę jest tak istotna. Jeżeli twoi partnerzy seksualni się zmieniają, a podczas intymnego kontakt z nimi korzystasz z gadżetów, najlepiej za każdym razem zakładaj na nie prezerwatywę. Jeżeli powierzchnia twoich akcesoriów nie jest idealnie gładka albo co gorsza, doszło do drobnych uszkodzeń ich powierzchni, prezerwatyw używaj także podczas samodzielnych zabaw. Minimalizujesz wówczas ryzyko przedostania się bakterii do wnętrza twojej pochwy.

Podstawową zasadą jest mycie gadżetów przed i po użyciu. A także w trakcie, jeżeli decydujesz się na przejście z seksu analnego do waginalnego.

Tutaj obowiązują takie same zasady jak podczas zbliżenia z partnerem. Domowym sposobem jest wykorzystywanie do mycia sprzętu zwykłej wody z mydłem. O ile powierzchnia jest gładka, na przykład silikonowa, zapewnia to dostateczną higienę. Absolutnie nie wolno używać w tym celu żadnych preparatów z dodatkiem alkoholu. Ta substancja niszczy powierzchnię erotycznej zabawki. Koniecznie umyj zabawkę zaraz po użyciu. Szczególnie dotyczy to przedmiotów gumowych i sytuacji, kiedy użyłaś lubrykantu. Ma on na nią dość niszczycielski wpływ. Więc by uniknąć rozczarowań, od razu kup produkt dobrej jakości.

Jeżeli twoje gadżety wykonane są ze stali nierdzewnej, silikonu medycznego lub innego trwałego materiału, możesz je nawet wygotować.

Wystarczy zanurzyć przedmiot we wrzątku na trzy minuty, bez dotykania nim dna naczynia. Innym sposobem, dostępnym posiadaczom zmywarki z funkcją sanityzacji, jest nastawienie w urządzeniu odpowiedniego programu. Nie można oczywiście tak postępować z zabawkami wyposażonymi w silniczek.

Jeżeli ufasz bardziej produktom sklepowym albo po prostu nie zawsze po miłosnych igraszkach masz dostęp do wody, kup jeden z gotowych produktów dedykowanych higienie zabawek erotycznych.

Polecić mogę Mister B CLEAN. To środek o działaniu dezynfekującym, spełniający najwyższe standardy medyczne. Nadaje się do czyszczenia plastiku, metalu, gumy i lateksu. Wybór cleanerów na rynku jest spory. Co ciekawe, wielu spośród nich możesz użyć również jako płynu do higieny intymnej. Czyszczą i dezynfekują bez użycia wody.

Na koniec jeszcze jedna ważna kwestia: przechowywanie.

Nie rzucaj swoich akcesoriów byle gdzie. Przeznacz na nie jedno pudełko lub szufladę, gdzie będą one w ciemności i spokoju, bez ciekawskich spojrzeń dzieci i zwierząt, czekać na ponowne użycie. Najlepiej każdy gadżet zapakuj osobno, ale nie w plastikowy worek. Lepiej sprawdzi się materiałowe etui lub oryginalne pudełko producenta.

Zainteresują Cię także:

Oceń!

Ten artykuł ma 1 komentarz

  1. alicja

    Bardzo mądrze napisane – o gadzety trzeba dbać, przecież dostarczaja tyle przyjemności i wrażeń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *