Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Butt plug. Wszystko, co musisz wiedzieć o korku analnym.

Pomóż ulepszyć portal!

Wypełnij anonimową ankietę

Czego chcielibyście spróbować, ale wstydzicie się powiedzieć o tym partnerowi? Jakie gadżety przyprawiają was o dreszczyk podniecenia? Dla bardzo wielu osób, taką tajemnicą i pokusą jest nadal seks analny. Jeśli jednak macie za sobą pierwsze próby i wiecie, że to coś, co na was działa, warto zainwestować w mały gadżet, który może zrewolucjonizować wasze doznania w sypialni. Butt plug, czyli korek analny, to zabawka, która potrafi zdziałać naprawdę wiele!

Co to jest korek analny?

Korek analny, inaczej zatyczka analna lub butt plug, to gadżet erotyczny, który umieszczamy w odbycie dla wzmocnienia doznań seksualnych. Ma on zwykle kształt zaokrąglonego stożka, choć można spotkać korki przypominające kulki analne lub penisy. Większość tego typu gadżetów wykonana jest z gładkiego silikonu albo substancji żelowych, ale zdarzają się bardziej „ekskluzywne” modele wykonane np. ze stali chirurgicznej. Dla bardziej zaawansowanych w tej materii osób przeznaczone są korki analne z wbudowanym wibratorem lub o nietypowych kształtach i fakturach.

Czym różni się korek analny od sztucznego penisa lub wibratora? Przede wszystkim rozmiarem – korki zwykle są znacznie mniejsze, chociaż można kupić także naprawdę duże rozmiary dla dobrze obeznanych z tematem seksu analnego. Kluczowa różnica to jednak zakończenie korka. O ile sama końcówka, którą umieszczamy w pupie, może być bardzo podobna do wibratora, o tyle z drugiej strony mamy charakterystyczne zwężenie, które sprawia, że zatyczka utrzymuje się na miejscu dzięki mięśniom zwieracza. Całość kończy mała rączka lub płaski uchwyt, które jeszcze lepiej trzymają korek w czasie seksu, a po wszystkim ułatwiają jego wyjęcie.

Co nam daje korek analny?

Wszyscy fani seksu analnego wiedzą, jak niesamowitych doznań dostarcza pieszczenie tej strefy, silnie ukrwionej i unerwionej. W przypadku mężczyzn takie gadżety zwykle stymulują prostatę, która znajduje się bezpośrednio przy odbycie. Niemniej jednak i kobiety znajdą dużą przyjemność w takich pieszczotach, które bardzo często potęgują orgazm pochwowy. Wiele pań odczuwa wyjątkową rozkosz w czasie podwójnej penetracji. Przy korku analnym, niezależnie czy zabawiamy się z partnerem czy z wibratorem, możemy dostarczyć sobie podwójnej dawki wrażeń. Plusem korków jest to, że nie trzeba ich trzymać. Mamy zatem wolne ręce, które mogą pieścić łechtaczkę lub naszego partnera.

Korek analny to także dobra alternatywa w przypadku, gdy partner nie chce uprawiać z jakichś powodów seksu analnego i ma opory przed takimi pieszczotami. Wtyczka to rozwiązanie, które sprawia, że możemy wspólnie cieszyć się seksem bez konieczności działania wbrew sobie i  naruszania swojej strefy komfortu.

Jak używać korka analnego?

Zatyczki możemy używać właściwie zawsze i wszędzie. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie dobranie rozmiaru, a także zachowanie higieny. Korek powinien być naszym osobistym gadżetem, który należy za każdym razem porządnie umyć, by nie narazić delikatnych okolic intymnych na zakażenia. Bardzo ważne jest także odpowiednie nawilżenie, dlatego pamiętajmy o lubrykancie, który ułatwi wprowadzenie korka i nie narazi nas na nieprzyjemne podrażnienia i otarcia. Nie należy także zbyt gwałtowanie wyciągać korka. Lepiej zrobić to z wyczuciem, rozluźniając mięśnie zwieracza. To, czy będziesz korzystała z zatyczki przez cały stosunek czy tylko w końcowym momencie, gdy zbliża się orgazm, zależy tylko i wyłącznie od twoich preferencji.

Czy korek sprawdzi się u osób początkujących, które nigdy nie uprawiały seksu analnego? Jak najbardziej tak. Bardzo ważne jest wówczas dobranie odpowiedniego rozmiaru, duża ilość lubrykantu i… czas. Przy zabawach analnych pośpiech nie jest nigdy pożądany. Ważne jest rozluźnienie i powolna stymulacja, dzięki której zamiast bólu poczujemy falę rozkoszy. Korek to zdecydowanie dobry pierwszy krok do oswojenia się z takimi pieszczotami i pełnego stosunku analnego.

Jak wybrać butt plug?

Przy wybieraniu korka analnego najważniejszy jest rozmiar. Im bardziej jesteśmy „zieloni” w temacie, tym mniejszy korek powinniśmy wybrać. Rozmiary „s” są nie większe od zapalniczki, ale dla początkującego z pewnością wystarczą. Dobranie zbyt dużego korka może skończyć sie bólem i trwałym zniechęceniem do seksu analnego.

To samo dotyczy kształtów. Na rynku mamy proste, stożkowe korki, które będą najlepsze przy pierwszych próbach analnych. Dla żądnych wrażeń dostępne są korki kształtem przypominające penisa, prążkowane lub z wypustkami. Im wyższa szkoła jazdy, tym większe pole do manewru. Jeśli masz już jakieś doświadczenie, możesz pokusić się o zabawę z wibracjami lub pompowane butt plugi. To jednak zdecydowanie zabawki dla wielbicieli i znawców analnych rozkoszy. 

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na materiał i wykonanie. Zabawka powinna być gładka, miła w dotyku. Najlepiej sprawdzają się żelowe i silikonowe materiały, które łatwo umyć. Śmiesznym dodatkiem do niektórych korków są „ogonki” – od lisich kit po ogony jednorożca. Dla prawdziwych diw zarezerwowane są korki zakończone eleganckim diamencikiem. Producentom nie brakuje w tej kwestii fantazji!

 

Pomóż ulepszyć portal!

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *