Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Masturbacja analna

Jesteś otwarta na nowe doznania i szukasz przyjemności z każdej strony? Pieszczoty analne na pewno sprawią, że doznasz olbrzymiej rozkoszy.

Zapoznaj się ze swoją drugą dziurką

Seks analny jest tylko jedną z form stymulowania silnej strefy erogennej jaką jest Twoja pupa. To miejsce bardzo mocno związane jest z odczuwaniem przyjemności i może być pobudzane na wiele różnych sposobów.

Zaczynać można delikatnie pieszcząc pupę wilgotnym na przykład namydlonym palcem. Już dotyk z zewnątrz pokaże Ci, że jak czułe jest to miejsce. Początkowo włożenie czegokolwiek do środka może wydawać się nie do zrealizowania. Pojawiają się różne obawy, że to nie jest czyste, że Twoja pupa wydaje się taka wąska i ciasna, że to będzie boleć, większość z nich nie ma uzasadnienia. 

Nie musisz od razu robić jakiś niezwykłych rzeczy – zacznij powoli.

W ten sposób najlepiej poznasz swoje ciało, będziesz wiedziała co możesz zrobić i jakie z tym wiążą się odczucia. Dotykanie się z zewnątrz stanowi pierwszy krok, drugim jest dostanie się do środka. To jest w seksie analnym najtrudniejsze. Twoja pupa leży równolegle do pochwy i jest do niej bardzo podobna, z jedna różnicą – wejście do niej zamyka zwieracz. Jest to mięsień w kształcie pierścienia, zwykle mocno zaciskający 2-3 ostatnie centymetry pupy, dalej jest już luźno. Zwieracz jest zwykle suchy, żeby dostać się do środka należy koniecznie zastosować coś co zmniejszy tarcie, np. lubrykant. Koniecznie należy posuwać się powoli, stopniowo poznając to nowe miejsce. Na początku nawet palec może wydawać się za duży, wtedy można zacząć od czegoś jeszcze mniejszego, kształtem przypominające długopis. W ten sposób łatwo poznasz przyjemne doznania, zobaczysz jak to jest, oswoisz się z tym nowym miejscem. Po takim przygotowaniu można rozpocząć naukę prawdziwego seksu analnego.

 Jak długo potrwa zanim będziesz chciała kochać się analnie, czy to zrobisz – zależy od Ciebie.

Ważne jest żeby spróbować poznać to miejsce. Nie musisz się kochać analnie, ale sprawdzić jakie doznania wywołuje delikatne dotykanie się z zewnątrz, zapoznaj się ze swoją pupą to przecież część Ciebie. A jeśli uznasz, że wrażenia są tak bardzo niezwykłe, że chcesz spróbować więcej – pozostań na tej stronie i przeczytaj dalsze informacje o miłości analnej. Miłość grecka nie musi oznaczać wkładania penisa do Twojej pupy. Jeśli nie czujesz, że jesteś na to gotowa. Możesz przeżywać przyjemności w inny sposób.


Oto kilka alternatywnych sposobów:

 • Pośladki są silną strefą erogenną. Twój partner może pieścić je na przykład w ramach gry wstępnej. Jeśli położysz się na brzuchu, będzie mógł je delikatnie głaskać (również uda). Jeśli lekko rozchylisz nogi będzie mógł też dotykać Twoją cipkę. Niezwykle silne wrażenia wywołuje delikatny dotyk między pośladkami – poproś go jednak by nie próbował wkładać nic do Twojej pupy, będziesz się wtedy mogła rozluźnić i skupić na doznaniach płynących z jego dotyku.
 • Jeśli jego dotyk spodoba Ci się tak bardzo, że będziesz chciała więcej, możesz zgodzić się by ostrożnie próbował włożyć palec. Pamiętaj, że niezbędny do tego jest jakiś środek zwilżający. (co można zastosować – link) Delikatna pieszczota palcem może niewiarygodnie rozbudzić Twoje zmysły. Miliony zakończeń nerwowych ulokowanych wokół odbytu będą podniecały Cię wspaniale. Wspólnie ustalcie jaka pieszczota jest dla Ciebie najlepsza; czy jest to delikatne wkładanie koniuszka palca do środka, czy to jak opuszkiem palca krąży na zewnątrz, czy może to jak krąży nim w środku, a może gdy wkłada go bardzo głęboko i pieści punkt A? Poświęćcie chwilę na odkrycie tego, a pieszczoty staną się przyjemniejsze dla was
 • Sama możesz dotykać się między pośladkami na przykład w czasie kąpieli.

 • Całowanie. Wszyscy którzy doświadczyli pieszczoty językiem łechtaczki, lub penisa wiedzą jak bardzo jest to przyjemne. W okolicy pupy znajdują się miliony zakończeń nerwowych subtelny pieszczota językiem potrafią sprawić, że rozpłyniesz się w rozkoszy.
 • Można pobudzać pupę samym językiem, całować wargami, można też próbować wsuwać koniuszek języka do środka. Przyjemności są niezwykłe, dużo jednak osób będzie czuło obawę. Owszem nie jest to bezpieczna forma miłości, ale jeśli robisz to ze swoim stałym partnerem to ryzyko jest niewielkie. Dużo osób ma też obawy ze względu na higienę, jeśli jednak zadbasz o czystość przed tymi pieszczotami to naprawdę będzie czysto. Dla osoby całującej nie będzie odczuwana różnica pomiędzy całowaniem pupy i ręki czy innej części ciała, pamiętaj to co jest w środku jest całkowicie odizolowane silnym mięśniem – zwieraczem, a na zewnątrz jest tylko zwykła skóra – tyle tylko że bardzo wrażliwa.
 • Wydaje Ci się, że spróbowałabyś, gdyby penis Twojego partnera był mniejszy? Spróbuj pobudzać pupę czymś co ma wielkość jaką jesteś wstanie zaakceptować. W sex-shopach są do nabycia specjalne wibratory analne. Ich wielkość zaczyna się od wielkości palca. W ten sposób zobaczysz jak to jest w czasie stosunku. Takim wibratorem możesz też bawić się sama, co jest przydatne, gdy nie masz partnera przy sobie lub boisz się, że partner zrobi coś nie tak. Z takim gadżetem będziesz miała kontrolę i włożysz go tak jak zechcesz i przerwiesz zabawę kiedy zechcesz. Z partnerem natomiast będziesz mogła wykorzystać wibrator w trakcje zwykłego stosunku. Niezwykle przyjemnie bowiem dla obojga partnerów jest włożenie wibratora do Twojej pupy w trakcje stosunku. Orgazm jaki osiągniesz w trakcje takiej miłości będzie znacznie zwielokrotniony i o wiele bardziej pełny. Zwykle trzeba wibrator przytrzymywać by nie wysuwał się z Twojej pupy.
 • Na początek zamiast wibratora możesz wykorzystać coś innego, co masz pod ręką. Nie będzie to wibrowało, ale może być łatwiejsze do zdobycia. Może to być długopis, szczoteczka do zębów czy cokolwiek o podobnym kształcie z gładką strukturą. Nie powinno to być coś co ma ostre krawędzie, będzie trudne do wyjęcia, może łatwo pęknąć. No i oczywiście zastosuj środek nawilżający.

Odczucia – Orgazm analny

Orgazm wywołuje naturalne rytmiczne skurcze zwieracza, jego dodatkowe pobudzanie, na przykład palcem, znacznie zwielokrotnia przyjemność i sprawia, że orgazm jest o wiele głębszy. Jeśli jesteś w środku, postaraj się wejść głębiej niż 3 centymetry. Tam zaczyna się kolejna strefa odczuć. Pupa jest już luźna i można pobudzać szczególnie wrażliwe obszary tak zwane punkty G i A. Uczucia przypominają pobudzanie pochwy, często są jednak bardziej intensywne. Pobudzanie tej strefy jest bardzo przyjemne, szczególnie jeśli odkryje się któryś z punków A lub G. Umiejscowione są one od strony pochwy, należy więc naciskać na przednią ściankę (w kierunku brzucha).

Punkt G można łatwo odnaleźć palcem, znajduje się on około 4 centymetrów od wejścia, punkt A leży zdecydowanie głębiej. W tej strefie też mogą znajdować się nieczystości. Zwykle nic nie ma, ale na pewien czas przed wypróżnieniem miejsce to wypełnia się. Dlatego odkrywać przyjemności najlepiej jest około 2 godziny po wypróżnieniu, wygodnie jest to też robić w wannie w czasie kąpieli. Jeśli sprawa czystości jest dla Ciebie bardzo ważna załóż na palec prezerwatywę lub rękawiczkę gumową. Pobudzając punkt G w pupie bardzo łatwo będziesz mogła osiągnąć orgazm.

Orgazmu analnego trzeba się nauczyć. Kobiety są w wygodniejszej sytuacji, gdyż uczą się odczuwania przyjemności także w tradycyjnym seksie. Dla mężczyzn orgazm jest czymś naturalnym i nauka nowego typu orgazmu sprawia pewne kłopoty natury emocjonalnej. Jeśli się zastanawiasz to oczywiście że on też może przeżyć orgazm analny, jest to bardzo przyjemne, a dodatkową zaletą jest fakt iż może przeżywać je tak często jak kobieta. Po tradycyjnym orgazmie z wytryskiem on zwykle musi odpocząć.

Pozycje w seksie analnym

W czasie penetracji analnej zwieracz jest pobudzany bezpośrednio, po dłuższym stosunku jest rozluźniony, lekko napuchnięty i jeszcze bardziej wrażliwy. Do penetracji dochodzi też pod trochę innym kątem daje to nowe doznania. Jeśli przeżywasz orgazmy w trakcje stosunku pochwowego może Cię bardzo zadowolić penetracja w pozycji od tyłu z nastawieniem na to by leżeć jak najbardziej płasko, możesz po prostu położyć się na brzuchu, ewentualnie z poduszką pod brzuchem. Jeśli macie wprawę, powinien poradzić sobie z wejściem, jeśli nie, przez chwilę kochajcie się w innej pozycji najlepiej na czworaka i w trakcje połóż się na płasko. Lekko unosząc pupę regulujesz pomiędzy doznaniami płynącymi z głębszej penetracji (pupa uniesiona) i z innego kąta penetracji gdy leżysz płasko.

Za odmienność orgazmu analnego oprócz pobudzania zwieracza odpowiada stymulacja wnętrza pupy. Do silnego pobudzenia potrzebna jest dość długa penetracja, prezerwatywa zwiększa wrażliwość ścianek pupy, z nawilżaczy najlepsza jest zwykła oliwka lub wazelina, jeśli on nie może aż tak długo użyjcie sztucznego penisa najlepiej lateksowego. Sztuczny penis jest też przydatny gdy ćwiczysz sama. Zawsze jednak pamiętaj, że rozluźnienie mięśni podbrzusza lub parcie (lub na przemiennie) bardzo zwiększają przyjemności. Jeśli stosunki analne są przyjemne warto podjąć dodatkowe kroki by nauczyć się nowego orgazmu. Czy chcesz przeżyć swoje życie nie wiedząc jakie masz możliwości przeżywania przyjemności? Zawsze warto spróbować. Może spodoba Ci się?

Nawilżenie

Pamiętaj – seks analny bez zastosowania środka zwilżającego może być bolesny!

Pupa zwykle wydziela mniej naturalnego nawilżenia, pojawia się ono zdecydowanie później, a dodatkowo tylko w środku. Pupę zamyka zwieracz, który nie nawilża się naturalnie. Penetracja bez nawilżenia jest trudna i zwykle bolesna, natomiast z odpowiednim nawilżeniem można łatwo, przyjemnie, bez bólu i ryzyka powstania nieprzyjemnego otarcia wprowadzić do środka nawet bardzo duże przedmioty.

 • najbardziej znanym środkiem jest wazelina. Idealnie nadaje się ona do zabaw analnych, nie powoduje podrażnień, nie wysycha, daje optymalny nawilżenie.
 • można kupić specjalny środek zwilżający, tak zwany lubrykant – są one w sprzedaży w sex shopach. W aptekach natomiast są środki zwilżające do pochwy (w aptece jest taniej, tubka kosztuje poniżej 10 zł). Te środki są zwykle robione na bazie wody ich wadą jest to że wysychają i co pewien czas trzeba dokładać więcej.
 • dobre na pierwszy raz są specjalne preparaty do nabycia w sex shopach specjalnie opracowane do seksu analnego. Największą zaletą jest ich działanie przeciwbólowe. (tubka takiego środka kosztuje ponad 20 zł) Polecane są do pierwszych prób z seksem analnym, lub jeśli dotychczasowe doświadczenia były bolesne.

Środki naturalne

 Te mniej skuteczne, przez co polecane są głównie osobą z doświadczeniem. Jeśli już kochaliście się analnie i było dobrze, a teraz nie macie przy sobie żadnego z powyższych preparatów można spróbować:

 • ślinę – należy posmarować nią pupę i żołądź penisa. Nie nawilża ona zbyt skutecznie, ale jeśli partnerka umie się rozluźnić, to wystarczy, resztę dopełni śluz który znajduje się w środku w pupie, pojawi się on po chwili od wprowadzenia penisa. Początkowo należy poruszać się powoli, potem już powinno być normalnie.
 •  śluz z pochwy – jest bardzo dobry. Należy przenieść go z pochwy palcem, trzeba to robić ostrożnie, by nie przenieść bakterii z pupy do pochwy. Najlepiej przenieść odpowiednią ilość w okolice pupy i dopiero na końcu rozprowadzić go palcem. Nie należy wkładać do pochwy palca który był już w pupie.

Środki naturalne są mniej skuteczne, jednak ich największą zaletą jest to że zawsze są pod ręką.

Zdrowie / Higiena

Seks analny nie powoduje negatywnych zmian zdrowotnych, może nawet niekiedy pomóc.

Pupa jest miejscem rozciągliwym i przystosowana jest do częstego rozwierania i kurczenia. Potrzeby fizjologiczne załatwiane są praktycznie codziennie, kał jest wielkością zbliżony do penisa, również może być twardy i pupa naturalnie przystosowana jest do takiego rozwarcia by wszystko naturalnie wyszło. Przed wypróżnieniem kał może być w środku od kilku minut nawet do kilku godzin i do tego też naturalnie przystosowana jest pupa. W czasie załatwiania spełnione są dwa elementy: starasz się rozluźnić mięśnie zwieracza i wytwarzany jest naturalny śluz ułatwiający przechodzenie przez zwieracz i ochraniający tkanki Twojej pupy. Dlatego w czasie seksu należy o tym pamiętać zapewniając wystarczającą ilość środka nawilżającego i rozluźniając mięśnie (parcie w trakcje penetracji uaktywnia naturalny odruch powodujący rozwarcie pupy). Pamiętając o tych wskazówkach można uprawiać seks analny nawet codziennie, bez obawy o swoje zdrowie.

Lewatywa

Czyli mycie się w środku, jeśli ilość wody jednorazowo wprowadzonej nie przekracza 1-2 szklanek również można a nawet należy stosować codziennie, jest to optymalny sposób higieny tej części ciała. Wypłukanie się w środku, najlepiej po każdym załatwieniu potrzeby fizjologicznej delikatnie usuwa wszelkie nieczystości z okolic pupy i z odbytnicy pozostawiając na długi czas uczucie świeżości i czystości chroniąc Cię przed strasznymi konsekwencjami ewentualnej choroby. Po podmyciu można zwieracz delikatnie pokremować. I bez obaw można oddać się przyjemności jaką niesie ze sobą seks analny.

Tak więc miłość grecka jest bezpieczna, a wręcz może nawet przynosić korzyści. 😉

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

This article has 3 comments

 1. xJulka

  Super artykuł. Mało tak rzetelnych materiałów w internecie!
  Trafiłam tu przez przypadek i z ciekawości, bo jestem wielką miłośniczką analnych zabaw. Tak się składa, że od zawsze preferowałam przyjemność płynącą z dotykania pupy niż pochwy, więc opierając się na swoich doświadczeniach potwierdzam wszystko co tu napisano 🙂

 2. pahinko

  Świetny artykuł, czuję się zaszczycony, że miałem możliwość spotkać na swojej drodze kobiety lubiące używać swojej pupy nie tylko do potrzeb fizjologicznych.

 3. Edimen

  To jest bardzo interesujące. Świetny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *