Artykuły

Jak znaleźć swój punkt G?

Szukałaś kiedyś swojego punktu G? Nie? A może warto spróbować go znaleźć?

Punkt G znajduje się na górnej, przedniej ściance pochwy, około 5 cm od wejścia w stronę brzucha.
Spróbuj ręcznej eksploracji. Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami i stopami opartymi na podwyższeniu (łóżku, krześle).

Włóż środkowy palec do pochwy i delikatnie uciskaj przednią ściankę za kością łonową, jakieś 5 cm powyżej. Powinnaś poczuć kawałek skóry o odmiennej teksturze niż reszta pochwy, lekko szorstka, czy też „pofałdowana.” Jeżeli nie jesteś podniecona może on być malutki – wielkości ziarenka grochu, zaś w stanie podniecenia punkt G zwiększa swoje rozmiary dwukrotnie.

Poruszając palcem staraj się nacisnąć na środek tego paska skóry, aż poczujesz obszar podatny na taka stymulację. To jest właśnie Twój punkt G. Znajduje się on na przedniej stronie ścianki macicy, dlatego jest bardziej podatny na uciskanie niż na pocieranie. Całość ma rozmiar ziarnka grochu, ale podczas stymulacji może urosnąć do rozmiaru orzecha włoskiego. Dobrze jest wiedzieć, że wiele kobiet podczas stymulacji punktu G może poczuć potrzebę oddania moczu. Dzieje się tak dlatego, gdyż punkt G rosnąc, naciska na te same nerwy, które sygnalizują pełny pęcherz.

Większość kobiet zauważy jednak, że po pewnym czasie to uczucie zostaje zastąpione przez przyjemne bodźce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *