Artykuły

Skóra – najważniejsza bariera ochronna

Dbając o swoje zdrowie, uprawiamy sport, jemy tylko najlepsze produkty. Nie powinniśmy zapominać o naszej skórze, która jest najważniejszą barierą ochronną ciała. Latem musimy zadbać o nią bardziej, ponieważ wraz z coraz mocniej świecącym słońcem, zwiększa się ryzyko jej wysuszenia czy poparzeń.

Jak prawidłowo dbać o skórę?

Nasza skóra potrzebuje codziennej ochrony, a dzięki witaminom i minerałom może prawidłowo się regenerować. Składniki te najlepiej przyjmować w pokarmie, a nie w sztucznie wytwarzanych pigułkach. Warto korzystać więc z tego, że latem łatwo jest kupić świeże owoce i warzywa. Nie można także zapominać o częstym piciu wody; nie warto zastępować jej słodkimi napojami gazowanymi, kawą czy mocną herbatą – organizm nie jest w ten sposób nawadniany. Według specjalistów przy upałach powinniśmy wypijać minimum 1,5 litra wody.

Jeśli chcesz odpowiednio przygotować skórę na letnie opalanie, odpowiednio się odżywiaj, nawadniaj się z zewnątrz i od wewnątrz, uprawiaj sport. Nie kieruj jednak swoich kroków do solarium – mitem jest, że przygotuje nas ono na spotkanie z prawdziwym słońcem. Nadmiar promieniowania (zarówno na plaży, jak i w solarium) może nie tylko wysuszyć naszą cerę, ale także spowodować rumień i oparzenie słoneczne. Uszkodzony naskórek czerwienieje, robią się na nim pęcherze, po kilku dniach łuszczy się i odpada.

Jednak konsekwencje zbyt długiego kontaktu z promieniami słońca mogą być dla Twojej skóry poważniejsze – jej szybsze starzenie się, utrata jędrności, głębokie zmarszczki, nieustępujące z czasem przebarwienia. Promieniowanie UV jest także jednym z czynników przyczyniających się do powstawania nowotworów skóry. Wystawiając swoje ciało na działanie słońca, musimy więc pamiętać o kremie z odpowiednim filtrem.

Bezpieczne opalanie

W ofercie NIVEA Sun znajdziemy kosmetyki odpowiednie dla każdego: do wyboru mamy mgiełki, kremy, spraye, balsamy, mleczka i olejki. Żeby łatwiej było nam dobrać krem idealny dla naszej cery i potrzeb, możemy skorzystać ze specjalnego konfiguratora – po wpisaniu kilku danych odnośnie skóry, program przedstawi specyfik najlepszy dla naszej karnacji.

Pamiętajmy o tym, że naszym pociechom potrzebna jest inna ochrona niż nam. Dzieci są mniej odporne na szkodliwe promieniowanie UV, dlatego powinniśmy dobierać dla nich kosmetyki o wyższym współczynniku ochrony. Warto także pomyśleć o wodoodpornym specyfiku, ponieważ woda odbija aż do 90% promieni słonecznych, dodatkowo zwiększając ryzyko poparzeń.

Na plażę najlepiej wybierać się poza godzinami od 11 do 15 – wtedy jesteśmy narażeni na najmocniejsze promieniowanie. Pamiętajmy o ciągłym nawadnianiu organizmu i jego osłonie; warto unikać przebywania w pełnym słońcu, w czym pomoże odrobina cienia, kapelusz z szerokim rondem czy parasol.

Sprawdź jak widzi Cię słońce!

W każdy weekend wakacji w godzinach od 10 do 18 na polskich plażach będą czekać na nas Rodzinne Strefy Zabaw NIVEA, gdzie można przetestować działanie kamery UV. Używa ona technologię ultrafioletu, żeby pokazać jak widzi nas słońce. Wystarczy ustawić się przed obiektywem, żeby zobaczyć, które obszary Twojej skóry są odpowiednio chronione, a które wciąż są narażone na poparzenia.

Oprócz kamery UV w Strefach znajdziemy wiele atrakcji: będzie można wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy, zagrać w memo i twistera, rodzinnie pobawić się z chustą klanzy. Animatorzy przygotowują także zajęcia fitness i zumby dla dużych i małych plażowiczów, konkursy na najładniejsze budowle z piasku oraz tory przeszkód dla całych rodzin.

Rodzinnych Stref NIVEA można szukać do końca wakacji na plażach w Łebie (24-26.07), Ustce (31.07 – 2.08), Ustroniu Morskim (7-9.08), Kołobrzegu (14-16.08), Niechorzu (21-23.08) i Świnoujściu (28-30.08).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *