Aktualności

Rodzaje pudrów do twarzy. Jaki puder wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania?

Puder do twarzy to kosmetyk, który występuje w wielu różnorodnych wersjach nie tylko kolorystycznych, ale też w odmiennych formułach. Dzięki temu jest w stanie spełniać wszystkie swoje zastosowania, co do makijażu twarzy. Ważne jest jednak, aby właściwie dobrać ten kosmetyk, gdyż tylko wtedy będziesz mogła się cieszyć jego kompleksowym wpływem na skórę. Poznaj rodzaje pudru do twarzy i dobierz ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

Dlaczego używamy pudru do twarzy?

Puder do twarzy to jeden z niezbędnych kosmetyków do twarzy. Wiele kobiet nie traktuje go poważnie, ale tylko jako produkt dodatkowy, którego stosowanie nie jest konieczne. To błędne podejście, bowiem puder jest gwarancją trwałości całego makijażu, wsparciem w pielęgnacji cery, umożliwia ukrycie defektów skórnych, których chcesz się pozbyć oraz wydobywa wszelkie atuty, jakie posiadasz. Każdą z tych korzyści możesz uzyskać stosując jeden puder do twarzy, jednak warunkiem tego jest to, aby był on dobrze dobrany i cechował się wysoką jakością, takie są np. pudry do twarzy L’Oreal Paris. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z tym kosmetykiem, poniżej znajdziesz opisane rodzaje pudrów do twarzy oraz korzyści, jakie Ci gwarantują ze względu na specyfikę. Z pewnością ułatwi Ci to wybór tego właściwego!

 

Pudry w kamieniu, sypkie i w kulkach

Puder do twarzy może występować w trzech formach – w kamieniu, kulkach lub być sypki. W przypadku konsystencji tego kosmetyku nie ma znaczenia, którą wybierzesz, ponieważ formuła pudru nie wpływa na pełnione przez niego funkcje, ale na sposób aplikacji. Jeżeli jest Ci wygodniej stosować puder w kamieniu (inaczej zwany w kompakcie lub prasowany), zaopatrz się właśnie w taki. Z kolei, gdy zdecydowanie łatwiej przychodzi Ci nanoszenie sypkiego, postaw na sypki; a gdy najlepszą opcją jest puder w kulkach – kup ten w kulkach. Ważniejsze znaczenie ma to, do czego puder jest przeznaczony.

 

Puder transparentny

Puder transparentny najczęściej występuje w białym kolorze, jednak na skórze zachowuje się niczym delikatna i przeźroczysta powłoka. Najlepiej kupować te w postaci sypkiej, gdyż są zdecydowanie bardziej subtelne i lepiej spełniają swoje zastosowanie. Otóż puder transparentny jest kosmetykiem działającym kompleksowo – matuje, kryje, wyrównuje cały make-up, ale też doskonale utrwala zaaplikowane wcześniej kosmetyki. Polecany jest dla osób o każdym kolorycie skóry, gdyż transparentność sprawia, że idealnie komponuje się z odcieniem cery. Dzięki sypkości nie rozmazuje makijażu, ale chroni go przed starciem się.

 

Puder mineralny

Pudry mineralne mogą występować zarówno w kamieniu, w kulkach, jak i w formie sypkiej. Nazwa ta dotyczy bowiem nie konsystencji i koloru pudru, ale jego składu, który jak wskazuje nazwa bazuje na minerałach. Te są niezwykle drogocenne dla każdego typu skóry, a szczególnie dla wrażliwej i problematycznej. Wynika to z tego, że są pozbawione szkodliwych składników, ale wyposażone tylko w te, które niezwykle korzystnie działają na cerę i make-up. Oczywiście należy pamiętać, że dobrej jakości pudry mineralne są nieco droższe, jednak warto w nie zainwestować, by cieszyć się ich niezwykle pozytywnym wpływem.

 

Puder matujący i kryjący

Krycie i matowienie to funkcje, które są zazwyczaj łączone we dwie i zamykane w jednym kosmetyku. Puder, który matuje skłonną do przetłuszczania skórę i kryje niedoskonałości, polecany jest dla osób o cerze tłustej lub mieszanej. Ważne jest jednak, aby zwracać uwagę na konsystencję takiego pudru. Powinien on mieć prasowaną formułę, ale nie może być ona ciężka, gdyż wtedy zapcha pory i obciąży skórę, a to jest pierwszym krokiem do zaostrzenia się świecenia i pojawiania niedoskonałości. Należy również pamiętać, aby regularnie czyścić gąbeczki lub pędzle, którymi nakładasz kosmetyk, ponieważ długotrwałe stosowanie któregoś z akcesoriów również może zaostrzyć problematykę skóry.

 

Puder brązujący i rozświetlający

Puder brązujący i rozświetlający są traktowane na równi. Wynika to z tego, że bardzo często przyciemnienie i rozświetlenie skóry łączy się w jednym kosmetyku. Puder, który rozświetla, ale jednocześnie brązowi kości policzkowe poleca się osobom, które makijażem chcą nadać swojej twarzy delikatnych, ale wyraźnych rys i konturów. Puder z rozświetlającymi drobinkami najlepiej wybierać w formie prasowanej lub w kulkach, gdyż wtedy łatwo jest nim operować, a tym samym uzyskany efekt jest profesjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *