Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Seks

Jak utrzymać pożądanie w związku?

Co zrobić by płomień namiętności palił się żywym ogniem, a nie tlił jak mały, samotny węgielek? Nie jest tajemnicą ani nowością, że rozmowa jest kluczem do szczęśliwego pożycia intymnego. To od rozmowy wszystko się zaczyna…

Więź emocjonalna, wspólne upodobania i otwartość

Te trzy rzeczy mają ogromny wpływ na satysfakcjonujące życie intymne. Jeszcze lepiej jest wtedy, gdy dajemy od siebie i jednocześnie bierzemy od drugiej osoby.


pożądanie -> podniecenie -> plateau -> szczytowanie -> odprężenie -> satysfakcja


Powyżej ”obraz” przebiegu stosunku seksualnego. Im większa satysfakcja po zakończonym seksie tym silniejsze pożądanie, a co za tym stoi – ochota na to by go powtórzyć.

Stara miłość, choć nie rdzewieje, to wpływa na seks

Dokładnie – pary z dłuższym stażem w związku, które napotkały ten problem powinny wiedzieć o czym piszę. Po kilku latach razem czegoś zaczyna najzwyczajniej w świecie brakować. Czego? Ognia, namiętności, czegoś co może nas zaskoczyć na nowo. Popadamy w rutynę, seks staje się mało ciekawy i po prostu nie raz „się dzieje” – z czystego przyzwyczajenia.

  • Poprzestajemy na tym co sprawdziło się na początku – czyli nie szukamy nowych sposobów, które sprawiają przyjemność tylko męczymy ciągle ten sam, stary schemat.
  • Początki w związku są kolorowe = bardziej się staramy, żeby zaimponować drugiej osobie czy zaskakujemy czymś miłym. A po paru latach? Ślad po takich zachowaniach zaczyna się zacierać.

By uczucie było ciągle świeże warto się przyłożyć i starać by się nie zestarzało. Koniec języka za przewodnika, czyli rozmowy o seksie i fantazjach do zrealizowania są podstawą by nie wpuścić do łóżka rutyny. Jeśli trudno jest rozmawiać z jakiejś przyczyny, zawsze każde z was może stworzyć listę potrzeb i fantazji by potem się wymienić i wspólnie nanieść adnotacje i notatki 😉

Podobny obraz

Jak utrzymać pożądanie w łóżku?

Sposobów jest kilka, można je ze sobą oczywiście łączyć, mieszać czy urozmaicać po swojemu – grunt to nie poprzestawać na jednym, bo to nie utrzyma tego na czym wam zależy.

  • Sposób nr. 1

‘’Otrzymałeś/aś nowa wiadomość’’ – czyli pikantne wiadomości, pod różną postacią SMS, MMS czy e-mail. Jak wam pasuje bardziej. Czy jest coś bardziej rozpalającego podczas dnia oprócz dzikich wiadomości pobudzających zmysły i fantazje? ‘’ Od rana marzę o tym by…’’, ‘’Właśnie w tej chwili pomyślałam o tym, jak przyjemnie byłoby poczuć cię w sobie’’, ‘’Dzisiaj nie założyłam bielizny’’. Po takich wiadomościach możesz liczyć na twardy dowód, że on również o tym będzie myślał przez cały dzień.

  • Sposób nr. 2

Gadżety erotyczne. Czy nie zastanawialiście się jak zabawki dla dorosłych mogłyby wnieść do waszego życia seksualnego powiew świeżości? Dildo, wibrator czy zwykła opaska na oczy potrafią dodać nie tylko pikanterii ale i ciekawych, całkiem nowych bodźców.  Warto wcześniej przedyskutować wspólnie na co razem macie ochotę, co by mogło znaleźć się w waszej sypialni. Czy to przypominający penisa gadżet czy może coś z kategorii BDSM dla większych doznań?

  • Sposób nr. 3

Nowe pozycje seksualne czy też miejsca w którym możecie to zrobić. Na stojąco pod prysznicem? W kuchni w oparciu o blat czy… na podłodze w pozycji na pieska? Czy trzeba ograniczać się do łóżka? Absolutnie nie! Tak wiele ciekawych doświadczeń tracimy kiedy wybieramy za każdym razem łóżko i za każdym razem późny wieczór. Grunt to być świadomym tego czego się pragnie i nie wstydzić się brać to w dzień, nie przy zgaszonym świetle. W wyborze pozycji na pewno możecie wspomóc się typowo Kamasutrą lub Internetem. Sprawdźcie sami.

  • Sposób nr. 4

Seks oralny. Jeśli praktykujecie to bardzo fajnie – jeśli używacie przy tym smakowych lubrykantów to jeszcze lepiej! Ci którzy nie mieli o takowych pojęcia lub… zawsze wydawało im się to niepotrzebne oznajmiam: lubrykant o takim smaku jaki uwielbiamy może być dobrą opcją by seks oralny stał się ogromną przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. Z własnych doświadczeń dodam również, że robienie tzw. Loda nie kończy się tak szybko – po prostu chce się lizać bez końca 😉

  • Sposób nr. 5

Rolaplay. Seksowne wdzianka aż się proszą żeby je wykorzystać i rozpalić ogień w jego głowie. Odgrywanie ról to nie tylko wczucie się by wyszło jak najlepiej ale przede wszystkim coś nowego, co działa podniecająco. Czy nie raz chciałaś zostać seksowną nauczycielką lub pielęgniarką by zbadać swojego pacjenta? Może rola dominującej pani policjant jest tym o czym marzy nawet Twój facet?

Podobny obraz

To by było na tyle. Jeśli czujesz, że w waszym związku zaczyna brakować tego czegoś, spróbuj któregoś ze sposobów (lub większości z nich!) i przekonaj się jaką ma moc przywracania namiętności. Wszystko jest w twoich, waszych rękach.

Eksperymentujcie, bawcie się, odkrywajcie się na nowo! Powodzenia!

 

 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 5 Średnia: 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *