Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Seks

Dlaczego nie warto dążyć do orgazmu na siłę?

Wydawać by się mogło, że zmierzanie do orgazmu to nic złego. Ale jeśli dąży się do niego za wszelką cenę można napotkać na problem jakim jest jego brak. Dlaczego więc skoro seks sam w sobie jest przyjemny, usilnie gonimy do mety po nagrodę?

Czy każdy seks musi kończyć się orgazmem?

Odpowiedź brzmi NIE. Zdziwieni? Przede wszystkim podczas stosunku powinniśmy czerpać satysfakcję z samego aktu niż zachłannie iść po trupach do celu –  wtedy sami bezmyślnie rezygnujemy z przyjemności. Przez to nie tylko seks będzie kojarzył się z czymś mało przyjemnym, ale będzie też powodem frustracji. Tak, tak właśnie może się stać. Osoby idące do łóżka tylko po orgazm wiele tracą i mało zyskują.

Stosunek to przede wszystkim intymne zbliżenie z drugą osobą, która nas pociąga, intryguje czy też podnieca (i nie raz doprowadza do szaleństwa ;)). Warto więc nie tylko go urozmaicać, by nie wkradła się rutyna, ale przede wszystkim być obecnym ciałem i duchem, kiedy chcemy by faktycznie skończył się spełnieniem.

Podobny obraz

Jak wygląda orgazm?

Jedni go porównują do trzęsienia ziemi, wybuchu wulkanu czy innych żywiołowych wydarzeń. Tak naprawdę to przemiłe uczucie, które trwa zaledwie parę sekund. Orgazm orgazmowi nierówny – są takie, po których widzi się gwiazdy, ale są i takie, które totalnie zwalają nas z nóg powodując odrętwienie ciała.

Owszem, jeśli stosunek zakończy się fajerwerkami to miło go wspominać – ale jeśli nie, to nie powód by ‘’marnować’’ dwadzieścia czy nawet pół godziny seksu na rzecz 5 sekund przyjemnych skurczy pochwy, nieprawdaż?

By go osiągnąć nie można iść na skróty. Trzeba doświadczyć bliskości, intymności oraz znajomości swoich ciał. Życie to nie film pornograficzny, gdzie zarówno jedno jak i drugie potrafi dojść w bardzo szybkim tempie. I to po kilka razy, jeśli chodzi o kobiety. Życie to ciągłe doświadczenia, którym powinna towarzyszyć cierpliwość – tu nie robimy nic na pokaz, tylko by zadowolić siebie, a nie widzów.

Znalezione obrazy dla zapytania sexy gif

Orgazmu trzeba się nauczyć

Dlatego jak wcześniej wspomniałam, nie da się tego pominąć i oszukać natury. Chcesz orgazm? Musisz dać coś od siebie i nauczyć się skupić przyjmowania tego, co daje partner. Czyli innymi słowy i prościej: Musisz uczestniczyć w zbliżeniu razem z partnerem. Skupiać się na doznaniach i wyłączyć w głowie funkcję ‘’szybki orgazm’’. Bo nie raz to „podróż” jest głównym celem „wycieczki” do celu.

Gonienie króliczka jest o wiele przyjemniejsze niż jego złapanie – mam nadzieję, że wiecie o czym mówię 😉

Podobny obraz

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 3 Średnia: 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *