Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

BDSM. Bliskość dla osób pragnących więcej

Kiedy klasyczny stosunek to za mało, pragniemy większych doznań i rozkoszy. W głowie pojawia się myśl: a gdyby tak… spróbować BDSM? Dlaczego by nie! BDSM to niekiedy spełnienie najskrytszych pragnień, o których nie do końca chcemy mówić na głos.

BDSM

 Bondage & Discipline – krępowanie ciała i dyscyplina
Domination & Subbmision – dominacja i uległość
Sadism & Masochism – zadawanie i doświadczanie bólu i poniżania

Masz ochotę zamienić waniliowy smak na bardziej pikantny? Nic dziwnego, za sprawą dobrze znanej każdemu trylogii Greya autorstwa E.L. James, która doczekała się ekranizacji, zainteresowanie BDSM w sypialni u wielu kochanków wzrosło. Szpicruty, kajdanki, maski czy kneble to gadżety wpisujące się w ten świat, do którego chcesz wkroczyć i poznać więcej na własnej skórze.

Relacja dominant – uległa dla kogo?

Osoba dominująca (top) oraz uległa (bottom) – to podział ról w parze. Z reguły to kobieta jest osobą uległą, a partner dominującą – ale na odwrót równie może sprawić wiele przyjemności, jeśli obie strony zgodzą się zamienić rolami.

To bardzo ważne, aby przed przystąpieniem do działania ustalić ścisłe zasady oraz hasła bezpieczeństwa, które informują o tym, że zbliżamy się do granicy wytrzymałości czy po prostu przestaje nam się podobać.

Co daje krępowanie? Nic innego jak poczucie władzy i dominacji, zniewolenia osoby skrępowanej – co jest bardzo podniecające. Tak samo działa dyscyplina – kiedy uległa nie stosuje się do zasad możemy ją ukarać (oczywiście nie zapominając nadal, że ma to być przyjemnością). Co daje to wszystko uległej? Również przyjemność.

Chcąc spróbować BDSM warto mieć na uwadze, że nie są to delikatne pieszczoty i mizianie piórkiem do napadów płaczu od śmiechu. Z reguły to ból zmieszany z odczuwaniem przyjemności, rozkazy i zdecydowane czynności takie jak kneblowanie, wiązanie czy unieruchomienie. Takie zabawy są dla osób, które lubią kiedy w łóżku się coś dzieje, lubią adrenalinę i głębokie doznania.

Niektórym wystarczy spanking z wykorzystaniem pacek, szpicrut czy batów, a niektórzy szukają dalej, bo pragną różnorodności lub chcą w pełni poznać BDSM od każdej strony.

Przystąpienie do BDSM wymaga zaufania i poczucia bezpieczeństwa

… dlatego niewskazane jest praktykować go z przygodną osobą. Obie osoby muszą być świadome tego, co chcą razem robić i w jaki sposób, a także na jakie gadżety wyrażają zgodę. Najlepiej praktykować to z partnerem, z którym jesteśmy w długoletnim związku, któremu w pełni ufamy. Drugą ważną rzeczą jest rozmowa, szczera rozmowa, jest niezwykle ważnym elementem, dzięki któremu możemy dojść do tego punktu, w którym chcemy się znaleźć, bez nieporozumień.

Jakie gadżety na początek?

Zanim przystąpisz do kupienia odpowiednich gadżetów – sprawdź na alternatywnych rzeczach, czy to będzie właśnie to, co zagości w waszym seksualnym menu na dobre.

 • Kajdanki – można zastąpić krawatem, apaszką lub paskiem do spodni. Wystarczy umiejętnie wykorzystać te przedmioty do skrępowania nadgarstków lub kostek.
 • Opaska na oczy – jeśli posiadasz opaskę, w której śpisz to świetny pomysł, by jej użyć. Jeśli nie – wykorzystaj szal, apaszkę lub po prostu zwiniętą koszulkę. Z tym nie powinno być najmniejszego problemu.
 • Pejcz/Szpicruta – oprócz dłoni można wykorzystać pasek od spodni, jeśli przy torebce jest odpinany również można go sprawdzić.
 • Knebel – tu może być ciężko, ale z własnych doświadczeń polecam również pasek od spodni (jak widzicie ma szerokie zastosowanie;)), co prawda dłoń partnera to najbardziej podniecające wytłumienie, ale pasek też daje radę 😉

Kiedy już domowe zamienniki gadżetów BDSM są przetestowane – pora przyjrzeć się tym  z prawdziwego zdarzenia. Co zatem wybrać?

 • Kajdanki – nic nie zrówna się z kajdankami, które mają przyjemną wyściółkę, są trwałe i wygodne. Takimi są np. kajdanki od Sex&Mischief (bardzo ciekawa pozycja, ponieważ w zestawie znajduje się również opaska na oczy) lub z oficjalnej kolekcji Fifty Shades Freed, Cherished Collection – te drugie co prawda są z górnej półki cenowej, ale jeśli chcemy czerpać przyjemność i czuć się przy tym komfortowo – warto zainwestować.

 • Opaska na oczy – to zależy od tego, czy chcesz bardziej się wpasować w klimat BDSM czy nie. Jeśli nie, to delikatna,miękka i satynowa opaska na oczy od Bijoux Indiscrets, Blind Passion będzie odpowiednia. Natomiast jeśli chcesz poczuć ten klimat, to polecam skórzaną maskę również Fifty Shades Freed, Cherished Collection. Posiada regulowane zapięcie i zakrywa oczy skutecznie uniemożliwiając podglądanie.

 • Pejcz/Szpicruta – gadżet z prawdziwego zdarzenia do dawania klapsów serwując przy tym wyjątkowo pobudzające odgłosy. Dla mocniejszych wrażeń Sportsheets, Hearts, to pejcz pod postacią packi, charakteryzuje się dużą powierzchnią użytkową 😉 kolejny przykład – szpicruta Sex&Mischief, Impressions Crop Heart

 • Knebel – według mnie to jeden z najbardziej podniecających gadżetów erotycznych. Można go mieć pod postacią kulki jak w modelu Sex&Mischief lub metalowego pierścienia w przypadku Sportsheets Od ciebie zależy na jaki wyrazisz zgodę i który okaże się wygodniejszy. Knebel z kulką jest niesamowicie podniecający!

 • Zaciski na sutki – to specjalny gadżet, który uwrażliwia sutki na pieszczoty. Tak naprawdę to nie jest taki straszny gadżet, jak się wydaje. Zaciski niektórym mogą się kojarzyć z czymś, co sprawia ból. Nic bardziej mylnego – posiadają one specjalną regulację, dzięki której mamy kontrolę nad siłą zacisku. Zaciski Sex&Mischief mają łańcuszek, który również jest odpowiedzialny za doznania np. po przez pociąganie. 

Powyższa lista to przykładowe gadżety, które są świetnym dodatkiem dla początkujących osób, które zaczynają przygodę z BDSM jak i gadżetami.

Warto po wszystkim umocnić więź poprzez podzielenie się opinią i wrażeniami na temat zabawy, poznać nawzajem swoje odczucia. Kto wie, może okaże się, że ten sposób przyjemności będzie dla was na tyle przyjemny, żeby praktykować go częściej, wkraczając coraz głębiej w ten klimat… 😉 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 1 Średnia: 5

This article has 1 comment

 1. Mati

  Cycki są fajne i miłe w dotyku. Każdy lubi podziwiać ich piękne kształty jak najczęściej. ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *