Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Świece do masażu podgrzeją atmosferę w twojej sypialni

Masaż wpływa pozytywnie na nasze spięte mięśnie i na kondycję naszej skóry, sprawia, że się rozluźniamy, uspokajamy myśli. Techniki masażu są różne, od leczniczego po relaksacyjny, a do jego wykonania używa się zwykle olejków lub żelu.

Jednak masaż, o którym tutaj będzie mowa nieco różni się od wspomnianych, zarówno techniką, jak i produktem używanym do jego wykonania. Mowa o masażu erotycznym przy użyciu świec do masażu. Pewnie część z Was spotkała się już z masażem przy użyciu świec, jest to coraz bardziej popularny zabieg relaksacyjny w salonach SPA. Ale nie tylko wykwalifikowani masażyści czy masażystki mogą go wykonywać, tak naprawdę może to zrobić każdy i do tego chcę Was w tym artykule zachęcić.

Na początek kilka słów o samych świecach. Świece do masażu są wykonane z całkowicie naturalnych składników. Do ich produkcji wykorzystuje się wosk sojowy albo wosk pszczeli (ten jest droższy). Główną zaletą świec do masażu jest bogactwo składników nawilżających, pielęgnujących i odprężających skórę. Świece te nie zawierają w swoim składzie parafiny ani pochodnych olejów chemicznych, jak w zwykłych świecach. Stąd też ich konsystencja jest inna niż zwykłych świec, nie musimy się bać, że wosk zastygnie na ciele partnera. Wiele świec posiada w swoim składzie masło shea, olejek jojoba, olejek z palmy kokosowej czy witaminę E, które świetnie zadbają o pielęgnację skóry. Dodatkowymi składnikami, mającymi za zadanie rozpalić nasze zmysły są olejki eteryczne posiadające właściwości afrodyzjaków, np. olejek sandałowy, różany oraz olejek ylang ylang. Piękny zapach unoszący się w powietrzu, delikatny płomień świecy, przyjemnie ciepły olejek – brzmi jak recepta na udany wieczór we dwoje. Jednak trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać 😉

Na początek…

Oczywiście rozpalamy świecę i czekamy, aż wosk się roztopi. Trwa to ok. 15 minut, kiedy zauważysz, że pojawiła się wystarczająca ilość olejku, zdmuchnij płomień i odczekaj kilka minut. Nie musisz obawiać się poparzenia – świeca do masażu topi się w optymalnej temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza. Warto najpierw przeczytać instrukcję użycia producenta, ale też sprawdzić na dłoni temperaturę wosku przed wylaniem go na ciało partnera i dopiero wtedy rozpocząć masaż.

Masaż erotyczny to wyjątkowy rodzaj masażu.

Dotyk drugiej osoby ma wzbudzać w nas odprężenie, namiętność lub narastające podniecenie. Musimy więc pamiętać, że nie jest to masaż siłowy, ale relaksacyjny. Nie chodzi w nim o wymęczenie mięśni, ale o rozluźnienie, wprowadzenie masowanej osoby w stan relaksu. Masaż najlepiej zacząć od dolnych partii ciała i przesuwać się ku górze. Stopiony wosk nakładaj powoli na nagie ciało partnera i „wcieraj” go spokojnymi, delikatnymi ruchami. Poza zwykłymi pociągnięciami wzdłuż ciała możesz je także delikatnie ugniatać, jak kot. Nie spiesz się, wczuj się w atmosferę, rozkoszuj się pięknym zapachem. Dla dodatkowego rozgrzania atmosfery załóż seksowną bieliznę lub nie zakładaj nic i wykonuj masaż także resztą własnego ciała… Kiedy skończysz, może partner poczuje się zachęcony, aby się odwdzięczyć? 🙂

Masaż erotyczny przy użyciu cudownie rozgrzewających, pachnących świec do masażu jest świetnym pomysłem na romantyczny i namiętny wieczór. Pomoże Wam w pełni się zrelaksować i będzie idealnym wstępem do dalszego eksplorowania swoich ciał. Spróbujcie, cieszcie się dotykiem, a być może masaże staną się częstym rytuałem w waszej sypialni. Zachęcam, bo naprawdę warto!

Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *