Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Przedłużanie przyjemności – czyli jak opóźnić wytrysk partnera

Twój partner dochodzi za szybko i z tego powodu wasza zabawa kończy się zanim się naprawdę zacznie? Poznaj sprawdzone metody, które temu zapobiegają.

Medyczne fakty

Problem przedwczesnego wytrysku to jedna z najczęstszych dolegliwości trapiących polskich mężczyzn w sferze erotycznej. Statystyki wskazują, że z jego powodu cierpi aż 30% facetów w Polsce! Może cię pocieszy, że nie jesteś z tym problemem sama… Przyczyny takiego stanu rzeczy są różnorodne. Mogą być one stricte medyczne, takie jak problemy w budowie męskich organów, urazy mechaniczne, a także przyjmowane leki na inne dolegliwości. Mogą również dotyczyć delikatnej sfery męskiej psychiki i być związane z nadmiarem stresu albo urazami psychicznymi. Ostatnim źródłem problemów jest zbyt częsta masturbacja. Pamiętaj, że przedwczesny wytrysk nie jest do końca winą partnera. Dlatego do waszych łóżkowych perturbacji podejdź ze zrozumieniem i akceptacją, które pozwolą wam wspólnie je oswoić. Przedwczesny wytrysk można leczyć! Dostępne są farmaceutyki, które jednak mogą być stosowane jedynie w porozumieniu z lekarzem specjalistą. Inną dobrą wiadomość jest fakt, że możliwy jest także trening, który przedłuży wasz stosunek.

Mężczyzno, ulecz się sam!

Z przedwczesnym wytryskiem można spróbować walczyć metodami „domowymi”. Zanim twój partner wykupi lekarską receptę, dajcie sobie szansę i poćwiczcie. Już samo to będzie z pewnością przyjemniejsze, niż przyjmowanie lekarstw. W tym celu ważne jest, by mężczyzna znał swoje ciało i pewne jego fizjologiczne uwarunkowania. Innymi słowy, musi on być świadomy momentu, w którym orgazm jest blisko, ale jest on jeszcze w stanie zapanować nad ejakulacją. Wówczas dobrze działają wszelkie metody, które mają wytrysk opóźnić. Należą do nich na przykład świadoma masturbacja, podczas której będzie on wykonywał ruchy uciskające. Pomoże także zatrzymywanie ruchów frykcyjnych w trakcie stosunku z penetracją. Niech facet powie ci, kiedy jest blisko wytrysku. Możecie wówczas na przykład zmienić pozycję. Zabawa zacznie się na nowo! Innym pomysłem jest uniesienie bioder i delikatne wycofanie penisa z pochwy. Bezruch trwający dosłownie chwilę pozwoli na uspokojenie oddechu i lepsze zapanowanie nad swoim ciałem. W czasie bezruchu staraj się oddychać przeponą i zaciskać mięśnie brzucha.

Metodą do zdecydowanie samodzielnego wykorzystania, jest ćwiczenie mięśni Kegla. Polega ono na czasowym wstrzymaniu strumienia moczu, a następnym powrocie do jego oddawania. To bardzo skuteczny zabieg, który warto powtarzać wielokrotnie.

Jeżeli bardzo chcesz pomóc swojemu facetowi zmagającemu się z problemem przedwczesnego wytrysku, zadbaj o jego relaks. Czasami domowe sposoby, takie jak masaże, nie pomagają i warto udać się do gabinetu terapeuty, który pomoże rozwiązać wiele problemów. Jeżeli mężczyzna chce najpierw spróbować terapii domowej, niech znajdzie w ciągu dnia wolny kwadrans, w trakcie którego nic nie będzie go rozpraszać. Niech położy się wygodnie i spokojnie oddycha, a następnie zacznie wyobrażać sobie swój stosunek z tobą ze wszystkimi szczegółami anatomicznymi. Gdy dojdzie do problematycznego momentu przedwczesnego wytrysku, powinien się uspokoić i zatrzymać. Następnie, nadal w myślach, przeprowadzać powolne ruchu i powtarzać sobie jak mantrę tekst „jest mi coraz przyjemniej”, ale gdy poczuje on, że znowu dochodzi, powinien się ponownie zatrzymać. Takie seanse należy kilkukrotnie powtórzyć.

Przekonajcie się wspólne, że problem przedwczesnego wytrysku można wspólnymi siłami rozwiązać i cieszyć się dłuższą zabawą we dwoje.

 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *