Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Masturbacja w trakcie ciąży

Ciąża to specjalny stan dla kobiety, ale masturbacja w ciąży wcale nie jest zakazana. Należy jedynie podejść do niej z rozsądkiem.

Jak masturbacja w ciąży wpływa na jej przebieg?

Okres oczekiwania na narodzenie się dziecka wiąże się niejednokrotnie z podwyższonym libido. Skumulowane napięcie seksualne dobrze jest rozładować, a partner często ma wiele oporów przed kontaktami intymnymi. Z tego powodu odpowiedź na pytanie: „czy mogę się masturbować podczas ciąży?” ma istotne znaczenie dla wielu kobiet.

Masturbacja w trakcie ciąży może przyśpieszyć poród, ale jedynie w momencie, w którym szyjka macicy i drogi rodne są już na ten etap gotowe. Tutaj sprawa wygląda bardzo podobnie jak w przypadku stosunku seksualnego w stanie błogosławionym. A więc bez obaw, taka przyjemność nie sprawi, że urodzisz wcześniaka.

Oczywiście nie wszystko jest takie różowe. Podobnie jak w przypadku pełnego stosunku seksualnego, z masturbacji obowiązkowo muszą zrezygnować kobiety zagrożone przedwczesnym porodem, ze skracającą się szyjką macicy albo pojawiającym się rozwarciem. W przypadku wątpliwości zapytaj o tę kwestię swojego ginekologa.

 

Używanie wibratora podczas ciąży

Podobnie jak w przypadku „zwykłej” masturbacji, w ciąży nie ma również zakazu stosowania wibratorów i innych zabawek. Uważaj jedynie na nawilżający żel, który musi być w tym okresie szczególnie łagodny, najlepiej bez środków zapachowych, by nie podrażnić wrażliwych okolic pochwy. Higiena to podstawa, a więc dokładnie czyść wszystkie zabawki oraz podmywaj swoje okolice intymne zwłaszcza, jeżeli lubisz zabawy analne. No i zrezygnuj z największego dilda w swojej kolekcji. Naprawdę głęboką penetracją zostaw sobie na czas, kiedy twoje ciało wróci już do normy.

Seks, w tym masturbacja w ciąży naprawdę smakują doskonale. To dzięki świetnemu ukrwieniu sfer intymnych w tym wyjątkowym okresie. Dodatkowo ćwicząc mięśnie Kegla w trakcie zabawy, masz szansę lepiej przygotować swoje ciało do naturalnego porodu. A w czasie orgazmu uwalniania jest oksytocyna, która pozwoli ci poczuć się błogo i prawdziwie zrelaksować się w tym niełatwym przecież czasie.

 

 

Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *