fbpx
Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Jak zwiększyć swoje libido?

Poznaj przyczyny, przez które poziom twojej ochoty na seks nie jest dla ciebie satysfakcjonujący. Oto najwięksi wrogowie twojego libido i sposoby na to, by się ich pozbyć.

Stres i cała reszta

Wszystkie negatywne emocje źle odbijają się na twoim poziomie ochoty na seks. Przyda ci się relaksująca medytacja. Czasami wystarczy nawet głębokie oddychanie albo krótki odpoczynek, aby obniżyć poziom hormonów stresu. Dodatkowo przed nocą w towarzystwie swojego partnera, przygotuj się dobrze. Zacznij od relaksującej i rozluźniającej kąpieli lub prysznica, a następnie zafunduj sobie seans jakiegoś estetycznego filmu erotycznego. Dzięki temu dobrze się nastroisz. Przyda się delikatny masaż albo masturbacja.

Objawy bólowe

Jeżeli twoje niskie libido ma związek bezpośrednio z objawami bólowymi, natychmiast udaj się do specjalisty! Ból miednicy powodować mogą na przykład torbiele jajników, a także groźna endometrioza. Nie można ich absolutnie lekceważyć. Po wyleczeniu objawów, twoje libido powróci do normy.

Wpływ leków

Niektóre rodzaje leków mogą poważnie wpłynąć na ochotę na seks. Należą do nich medykamenty na obniżenie ciśnienia, a także antydepresanty. Lepiej jest lekarzowi wprost powiedzieć o uciążliwych dla ciebie skutkach. Być może uda się dobrać inny środek, który nie będzie miał takich objawów ubocznych. Dobrym pomysłem jest wykonywanie ćwiczeń kardio. W ogóle uprawianie sportu ma także pozytywny wpływ na późniejsze wyczyny łóżkowe.

Cukier

Dieta bogata w cukier może obniżać poziom testosteronu. Ten hormon jest katalizatorem pożądania. Nadmiar słodkości powoduje senność i z pewnością nie niesie za sobą niczego pozytywnego. Czekoladę lepiej jest zastąpić produktami bogatymi w cynk, które wpływają na efektywną gospodarkę kobiecymi hormonami.

 

Niskie libido to nie wyrok na całe życie. Przede wszystkim przeanalizuj, co może wywoływać takie objawy w twoim przypadku, i zacznij działać.

Zainteresują Cię także:

Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *