Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Jak zwiększyć swoje libido?

Libido pod lupą – poznaj przyczyny osłabiające popęd seksualny oraz skuteczne sposoby, które mają na celu je podkręcić abyś mogła cieszyć się namiętnym seksem.

‘’Dzisiaj nie kochanie, boli mnie głowa’’

Porzuć nagminne, standardowe wymówki, którymi faszerujesz partnera – zamiast tego powiedz prawdę, że nie czujesz ochoty na seks i zastanówcie się jak temu zaradzić. Stres i cała reszta negatywnych emocji odbija się właśnie na twoim libido. To zupełnie zrozumiałe. Czasem wystarczy poświęcić chwilę na głębokie oddechy lub krótki odpoczynek aby obniżyć poziom hormonów stresu.

Jak poradzić sobie ze stresem, żeby nie odbijał się na intymnych relacjach?  

  • Przed nocą w towarzystwie swojego partnera zacznij od relaksującej i rozluźniającej kąpieli lub prysznica, a później zafunduj sobie seans… znajdź estetyczny film erotyczny, który cię skutecznie rozbudzi. Do tego masturbacja lub delikatny masaż? Brzmi jak obietnica namiętnej nocy we dwoje.

Kiedy niskie libido idzie w parze z bólem…

… z bólem miednicy – udaj się niezwłocznie do lekarza! To poważna sprawa, ból miednicy mogą powodować na przykład torbiele jajników, a także groźna endometrioza. Nie lekceważ tego ani nie bagatelizuj. Po wizycie u lekarza, rozpoznaniu i wyleczeniu objawów twoje libido wróci do normy.

Inne choroby, takie jak cukrzyca, choroby serca czy anemia również mogą mieć wpływ na twoją ochotę na seks. Warto wykonać badania jeśli cię to niepokoi.

Niektóre leki mogą obniżyć popęd seksualny

Tak, niektóre rodzaje leków mogą poważnie zaburzyć libido. Należą do nich medykamenty na obniżenie ciśnienia oraz antydepresanty.

  • Co robić? Najlepiej powiedzieć lekarzowi wprost o uciążliwych dla ciebie objawów, być może dobierze inny środek, który nie będzie miał takich skutkach ubocznych. Dobrym pomysłem jest wykonywanie ćwiczeń cardio. W ogóle uprawianie sportu ma także pozytywny wpływ na późniejsze wyczyny łóżkowe.

Zaburzenia hormonalne

Hormony mają ogromny wpływ na nasze życie seksualne. Niski poziom testosteronu jest wystarczającym powodem obniżającym libido u obu płci. Poziom tego hormonu spada w okresie menopauzy (oraz andropauzy u mężczyzn). W takiej sytuacji wymagane jest leczenie hormonalne, które przynosi zadowalające efekty.

  • Jeśli jesteśmy przy testosteronie… Dieta bogata w cukier może obniżać jego poziom. Ten hormon jest katalizatorem pożądania. Nadmiar słodkości powoduje senność i z pewnością nie niesie za sobą niczego pozytywnego. Czekoladę lepiej jest zastąpić produktami bogatymi w cynk, które wpływają na efektywną gospodarkę kobiecymi hormonami.

Chcesz poprawić swoje libido? Zacznij od kuchni


Dokładnie tak! Owoce, warzywa i przyprawy są naturalnymi afrodyzjakami.

  • Włosi są dobrymi kochankami – być może to zasługa ziół? Bazylia poprawia krążenie krwi oraz zawiera substancje, które są odpowiedzialne za poziom libido. Można jej używać nie tylko do dań, ale i deserów.
  • Na słodko – truskawki to bardzo namiętne owoce. Oprócz tego, że są źródłem witamin to jeszcze pobudzają popęd seksualny. Najlepiej połączyć je z szampanem…
  • Banan – oprócz tego, że ma falliczny kształt i od patrzenia na niego pojawiają się rumieńce na policzkach to jest naturalnym afrodyzjakiem! W jego składzie znajduje się enzym bromelaina – wzmaga produkcję testosteronu.
  • Szafran w kuchni – rozkosz w sypialni. Ten składnik wzmaga pożądanie u kobiet 😉
  • Gałka muszkatołowa, dawniej zwana przyprawą kochanków – można wykorzystać ją zarówno w daniach jak i w deserach.
  • Owoce morza – chyba nie muszę pisać, że są świetnym afrodyzjakiem!

Dzięki tym produktom w prosty sposób możesz sprawić, że twoje libido będzie w formie  😉

 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *