Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Intymny savoir-vivre… czyli zasady, których podświadomie przestrzegamy w seksie!

Etykieta w życiu codziennym stała się czymś tak oczywistym, że nieczęsto się o niej wspomina.

Mówienie „dzień dobry”/”do widzenia”, kulturalne spożywanie posiłku czy nie wchodzenie komuś w słowo to chleb powszedni dla każdego z Nas. Czy jednak zastanawialiście się kiedykolwiek nad łóżkowym savoir-vivrem? Wbrew pozorom również na płaszczyźnie intymnej występują zasady, których podświadomie przestrzegamy. Oto one!

 

Zasada pierwsza

Nie rób nic bez zgody drugiej osoby – aby stosunek można było uznać za naprawdę udany należy liczyć się z upodobaniem nie tylko własnym, ale i drugiej strony. Może zdarzyć się i tak, że kochankowie dobiorą się źle pod względem temperamentu – wówczas nie należy nikogo namawiać na coś, na co zwyczajnie nie ma ochoty – inaczej czeka Nas erotyczna porażka.

Zasada druga

Nie bądź cicho. Wyobraź sobie stosunek bez najdelikatniejszych „ochów” i „achów”. Czy to nie byłoby co najmniej dziwne? No właśnie. Dlatego aby dać znać partnerowi, że to co robi naprawdę Ci się podoba – wydawaj z siebie zmysłowe dźwięki – taka forma komunikacji nie tylko da Mu sporo do zrozumienia, ale i mocno podnieci.

Zasada trzecia

Jedno z partnerów jest zabezpieczone – kwestia ta jest ważna szczególnie na początku znajomości. Najczęściej to mężczyzna ma ze sobą prezerwatywę, jednak nie rzadziej kobiety biorą sprawy w swoje ręce i sięgają po hormony. Tak czy inaczej – stawiacie na dobrą zabawę i bezpieczeństwo. Ryzyko nie jest tutaj wskazane.

Zasada czwarta

Seks oralny za seks oralny. Niestety, są kobiety, które wykonanie fellatio traktują jak katorgę a nie okazję do tego, aby dać wspaniałą przyjemność swojemu mężczyźnie – i zmuszają się do tego w ramach za rekompensatę po minecie. Nie tak powinno być! Jeśli czujesz się „dłużna”, a nie masz ochoty na tzw. „loda” – porozmawiaj z partnerem, a następnie spróbuj otworzyć się na Jego potrzeby.

Zasada piąta

Wykaż zainteresowanie tuż po seksie – zasada ta kieruje się w większości do mężczyzn, którzy po stosunku wolą odwrócić się na drugi bok i zasnąć niż przytulić kobietę i z nią porozmawiać. Okazanie sobie uczuć albo chociażby sympatii po tym co chwilę wcześniej zaszło między Wami jest jak najbardziej wskazane – pokaże drugiej stronie, że nie traktujesz Jej przedmiotowo.

 

A co Wy dodalibyście do Naszej sex-etykiety?

 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *