Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Fakty i mity: Seks w trakcie miesiączki

Pomóż ulepszyć portal!

Wypełnij anonimową ankietę

Miesiączka i seks – jak się ma jedno do drugiego? Jedni bez skrupułów kochają się w te dni a inni… stronią od zbliżeń i poświęcają czas na pieszczoty bez penetracji. Temat seksu podczas kobiecej menstruacji jest dość kontrowersyjnym tematem.

Są jednak i takie pary, które nie wyobrażają sobie seksualnej abstynencji w trakcie miesiączki. Nieistotne do której z tych grup należysz – przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. Obalamy mity i przedstawiamy fakty na ten budzący multum wątpliwości temat!

#1 Podczas seksu w trakcie miesiączki istnieje większe prawdopodobieństwo zapadnięcia na choroby narządów płciowych niż podczas ‘’zwykłego’’ seksu.

Nasza odpowiedź – FAKT. Ponieważ tego typu bliskość nie jest wybitnie higieniczna – w istocie może dojść do infekcji. Co więcej, podczas okresu organizm ulega osłabieniu, co również sprzyja chorobie. Niektóre kobiety odczuwają także lekki ból ze względu na wrażliwszą niż zwykle strukturę pochwy.

#2 Podczas seksu w trakcie miesiączki bardzo istotnym elementem jest gra wstępna.

Nasza odpowiedź – MIT. Co prawda, są panie, które bez gry wstępnej nie mogą przejść do kolejnych etapów miłosnych igraszek, jednak w czasie okresu pochwa jest mocno wilgotna, co znacznie ułatwia penetrację – w wielu przypadkach gra wstępna może być więc zwyczajnie niepotrzebna.

#3 Orgazm może przyczynić się do wzmożonego krwawienia.

Nasza odpowiedź – FAKT. Nie będzie to jednak strumień krwi miesięcznej, jedynie delikatnie zwiększona ilość – co tłumaczy chwila olbrzymiego podniecenia. Jeśli zamierzasz kochać się w „te dni” miej pod ręką bardziej chłonne podpaski bądź tampony – tak, by po wszystkim, czuć się maksymalnie komfortowo.

#4 Stosunek podczas miesiączki nasila bolesne skurcze.

Nasza odpowiedź – MIT. Jest wręcz przeciwnie. Dzieje się tak, ponieważ podczas szczytowania w naszym organizmie wydzielają się hormony, które łagodzą nieprzyjemne objawy. Zatem jeśli dolegają ci jakieś bóle – wybierz naturalny środek i go pokonaj z przyjemnością 😉

#5 Nawet w trakcie okresu istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Nasza odpowiedź to oczywiście FAKT. Choć wiele par zapomina o tym i decyduje się „iść na całość”. Jest to niezmiernie ryzykowne – jeśli kobieta miesiączkuje nieregularnie lub ma bardzo krótkie cykle – dni płodne mogą przypadać na czas miesiączki. Morał? Zawsze pamiętaj o zabezpieczeniu… albo bądź gotowy na konsekwencję.

#6 Nie należy uprawiać seksu pod prysznicem, gdy partnerka ma okres.

Nasza odpowiedź – MIT. Pomysł z bliskością pod prysznicem jest jak najbardziej trafiony – nie tylko ze względu na zwiększoną higienę, ale i fakt, iż krew miesięczna bardzo szybko zasycha i ciężko ją później usunąć. Ułatw sobie zadanie i zamiast biec pod prysznic tuż po – kochaj się w wodzie. To z pewnością będzie dla was coś nowego, jeśli jeszcze nie próbowaliście.

Pomóż ulepszyć portal!

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *