Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Fakty i mity: Seks w trakcie miesiączki

Miesiączka i seks – jak się ma jedno do drugiego? Jedni bez skrupułów kochają się w te dni a inni… stronią od zbliżeń i poświęcają czas na pieszczoty bez penetracji. Temat seksu podczas kobiecej menstruacji jest dość kontrowersyjnym tematem.

Są jednak i takie pary, które nie wyobrażają sobie seksualnej abstynencji w trakcie miesiączki. Nieistotne do której z tych grup należysz – przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej. Obalamy mity i przedstawiamy fakty na ten budzący multum wątpliwości temat!

#1 Podczas seksu w trakcie miesiączki istnieje większe prawdopodobieństwo zapadnięcia na choroby narządów płciowych niż podczas ‘’zwykłego’’ seksu.

Nasza odpowiedź – FAKT. Ponieważ tego typu bliskość nie jest wybitnie higieniczna – w istocie może dojść do infekcji. Co więcej, podczas okresu organizm ulega osłabieniu, co również sprzyja chorobie. Niektóre kobiety odczuwają także lekki ból ze względu na wrażliwszą niż zwykle strukturę pochwy.

#2 Podczas seksu w trakcie miesiączki bardzo istotnym elementem jest gra wstępna.

Nasza odpowiedź – MIT. Co prawda, są panie, które bez gry wstępnej nie mogą przejść do kolejnych etapów miłosnych igraszek, jednak w czasie okresu pochwa jest mocno wilgotna, co znacznie ułatwia penetrację – w wielu przypadkach gra wstępna może być więc zwyczajnie niepotrzebna.

#3 Orgazm może przyczynić się do wzmożonego krwawienia.

Nasza odpowiedź – FAKT. Nie będzie to jednak strumień krwi miesięcznej, jedynie delikatnie zwiększona ilość – co tłumaczy chwila olbrzymiego podniecenia. Jeśli zamierzasz kochać się w „te dni” miej pod ręką bardziej chłonne podpaski bądź tampony – tak, by po wszystkim, czuć się maksymalnie komfortowo.

#4 Stosunek podczas miesiączki nasila bolesne skurcze.

Nasza odpowiedź – MIT. Jest wręcz przeciwnie. Dzieje się tak, ponieważ podczas szczytowania w naszym organizmie wydzielają się hormony, które łagodzą nieprzyjemne objawy. Zatem jeśli dolegają ci jakieś bóle – wybierz naturalny środek i go pokonaj z przyjemnością 😉

#5 Nawet w trakcie okresu istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Nasza odpowiedź to oczywiście FAKT. Choć wiele par zapomina o tym i decyduje się „iść na całość”. Jest to niezmiernie ryzykowne – jeśli kobieta miesiączkuje nieregularnie lub ma bardzo krótkie cykle – dni płodne mogą przypadać na czas miesiączki. Morał? Zawsze pamiętaj o zabezpieczeniu… albo bądź gotowy na konsekwencję.

#6 Nie należy uprawiać seksu pod prysznicem, gdy partnerka ma okres.

Nasza odpowiedź – MIT. Pomysł z bliskością pod prysznicem jest jak najbardziej trafiony – nie tylko ze względu na zwiększoną higienę, ale i fakt, iż krew miesięczna bardzo szybko zasycha i ciężko ją później usunąć. Ułatw sobie zadanie i zamiast biec pod prysznic tuż po – kochaj się w wodzie. To z pewnością będzie dla was coś nowego, jeśli jeszcze nie próbowaliście.

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 1 Średnia: 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *