Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Drugi „pierwszy raz”

Czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o zbliżeniu po dłuższej przerwie!

Tak zwany „drugi pierwszy raz”, czyli stosunek seksualny odbyty po kilkutygodniowym, kilkumiesięcznym, a nawet kilkuletnim odstępie czasu bywa niezwykle trudnym i stresującym wydarzeniem w życiu kobiety – nieraz tak samo emocjonującym jak defloracja, czyli przebicie błony dziewiczej! Negatywne emocje takie jak lęk, niepewność i brak wiary we własną kobiecość pojawiają się zazwyczaj po porodzie czy rozwodzie ze stałym partnerem. Może zdarzyć się i tak, iż magiczny „pierwszy raz” odbyty został w czasie wczesnej młodości, a ze względu na brak odpowiedniego mężczyzny „drugi raz” następuje po znacznym upływie czasu.

Jak przystąpić do seksu po dość długiej przerwie? Jak przygotować się do tego wydarzenia? Zaczerpnij naszych porad i wskazówek!

Prawdopodobnie przed pójściem do łóżka po okresie połogu, z nowym partnerem bądź z mężem, który przebywał poza domem – będziesz czuła się odrobinę skrępowana.

Jest to naturalna reakcja na myśl o czymś, co jest dla Ciebie istotne. Nie traktuj jednak „drugiego razu” jak egzaminu z seksualności – nawet jeśli coś pójdzie nie tak, nic wielkiego się nie stanie. Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Aby jednak cała sytuacja stała się przyjemnym wspomnieniem – postaraj się być maksymalnie odprężona. Wiedz, że nikt nie ma prawa Cię oceniać. Poza tym – z seksem jest jak z jazdą na rowerze, tego się nie zapomina. Możesz być pewna, że już po drugim czy trzecim stosunku dojdziesz do wprawy sprzed przerwy. Nie bój się nowych doznań, płynącej z bliskości rozkoszy, postaraj się uwierzyć w siebie – w tym celu załóż seksowną bieliznę, zrób delikatny makijaż, podkreśl to co lubisz w sobie najbardziej. Stres siedzi w Twojej głowie – i tylko Ty możesz się z nim skutecznie rozprawić!

Dobrym rozwiązaniem jest również rozmowa z partnerem, z którym masz uprawiać seks.

Jeśli zdecydowaliście się na krok, jakim jest stosunek – prawdopodobnie ufacie sobie nawzajem i czujecie wzajemną sympatię. Myślę, że szczera rozmowa doda Ci sporej otuchy – dzięki niej Twój mężczyzna będzie jeszcze bardziej czuły i delikatny. Ważne jest, by „drugi pierwszy raz” przemijał w pozytywnej atmosferze – możesz ułożyć w sypialni zapachowe świece, wcześniej wziąć relaksującą kąpiel, pamiętajcie też o długiej grze wstępnej i lubrykancie, który jest szczególnie ważny podczas stosunku po okresie połogu (większa część kobiet cierpi wówczas na suchość pochwy – nawilżenie jest więc jak najbardziej wskazane).

Zostałaś Mamą? Prócz żelu, ułatwiającego poślizg powinnaś „zaopatrzyć” się w lekką aktywność fizyczną, jaka sprawi, że seks będzie naprawdę przyjemny.

Mam na myśli ćwiczenia, polegające na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy (tzw. „mięśnie Kegla). Po porodzie możesz odnieść wrażenie, że ścianki Twojej pochwy są zbyt luźne – tego typu ćwiczenia sprawią, że wszystko wraz z upływem czasu wróci do normy. Bez obaw!

Jesteś rozwódką bądź wdową? Bardzo długa przerwa w życiu seksualnym może doprowadzić do tzw. „zespołu wdowy” czyli zaniku wszelkich potrzeb erotycznych.

Nie wstydź się swoich fantazji erotycznych – ba, pozwól sobie na nie! Jeśli nie czujesz się do końca gotowa na kontakt z mężczyzną – spróbuj osiągnąć orgazm na własną rękę. Przekonasz się, że może być naprawdę przyjemnie!

 

A czy Wy odbyłyście już swój „drugi raz”?

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *