<< Seks triki
Justyna      niedziela, 05.11.2017

Intymny savoir-vivre... czyli zasady, których podświadomie przestrzegamy w seksie!

Oceń ten artykuł
średnia:

5

(1 głos)

Kultura w życiu jest bardzo ważna i powinniśmy stosować się do niej w każdym aspekcie życia. Dobre maniery wynosimy z domu, mówienie ''dzień dobry'' czy ''dowidzenia'', kulturalne spożywanie posiłku albo nie wchodzenie drugiej osobie w słowo - to dużo świadczy o naszym wychowaniu i kulturze osobistej.  Przenieśmy się jednak do sypialni gdzie również powinien panować intymny savoir-vivre.

Wbrew pozorom tam również występują zasady, których powinniśmy przestrzegać.

 

Zasada pierwsza: Nie rób nic bez zgody drugiej osoby.

Aby seks był udany należy pamiętać o tym aby liczyć się ze zdaniem i upodobaniami drugiej osoby. Może tak się stać że kochankowie będą różnić się pod względem temperamentu. Co podoba się nam - nie musi podobać się drugiej osobie. W takim wypadku nie możemy namawiać jej lub pozwolić sobie samemu - wtedy na pewno czeka nas porażka.

 

Zasada druga: Seksualna komunikacja

W łóżku nie ma czasu na wymianę długich zdań. Emocje wyrażamy za pomocą ''ochów'' i ''achów''. Ale nie tylko - jeśli nam się coś podoba pokażmy to gestami np. przyciągnięcie bioder partnera do naszych uzmysłowi mu, że robi coś, co się nam podoba. Taka komunikacja stanowczo wpisuje się w zasady, które uczynią seks lepszym.

 

Zasada trzecia: Zabezpieczenie

Przyjęło się, że to mężczyzna powinien zadbać o zabezpieczenie podczas seksu - lecz w dzisiejszych czasach ten obowiązek spoczywa również na kobietach. Warto mieć zawsze przy sobie prezerwatywę, która uchroni przed niechcianą ciążą. Istnieją też inne sposoby antykoncepcji np. tabletki hormonalne. Stawiajmy na bezpieczny seks - a nie będziemy mieć niespokojnych myśli.

 

Zasada czwarta: Seks oralny za seks oralny.

Jeśli ktoś daje nam przyjemność nie wypada się nie odwdzięczyć. Nie każda kobieta przekonana jest do seksu oralnego. Ale można to zmienić - rozmową i próbą przekonania się, że nie taki diabeł straszy jak go malują. Wtedy nie trzeba się zmuszać (bo nie o to chodzi w seksie, który ma dać przyjemność a nie zniechęcać). Jeśli jednak nie przekonuje nas ta forma zaspokojenia - spróbujmy czegoś innego. Należy pamiętać o pierwszej zasadzie, gdzie nie można zmuszać drugiej osoby do niczego.

 

Zasada piąta: Seks nie kończy się na Orgazmie.

 Zasada ta kieruje się w większości do mężczyzn, którzy po stosunku wolą odwrócić się na drugi bok i zasnąć niż przytulić kobietę i z nią porozmawiać. Okazanie sobie uczuć po tym co chwilę wcześniej zaszło między Wami jest jak najbardziej wskazane - pokaże drugiej stronie, że nie traktujesz Jej przedmiotowo. Bo seks, to coś więcej.... ;)

Pamiętajmy o kulturze w życiu codziennym jak i kulturze, która obowiązuje nas także w łóżku, tuż po zmierzchu. Szanujmy swoje zdanie nawzajem, okazujmy sobie należyty szacunek. Przestrzeganie zasad intymnego savoir-vivre  to ważna rzecz.

 

A co Wy dodalibyście do Naszej sex-etykiety?

Czytany 294 razy

Podobał Ci się ten tekst? Podziel się nim z innymi:

Artykuły powiązane

Tak, tak, taaak! Czyli co to jest orgazm

Orgazm doskonały

Ćwiczenia, które pomagają osiągnąć orgazm pochwowy

Przedłużanie przyjemności – czyli jak opóźnić wytrysk partnera

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież