Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Uwikłani. Obsesja – recenzja

Uwikłani. Obsesja to druga część trylogii, która okupuje pierwsze miejsca książkowych list przebojów. Ta powieść erotyczna często porównywana jest z cyklem Greya, ale jedno trzeba wyraźnie zaznaczyć – jest od niego dużo lepsza!

Druga część Uwikłanych autorstwa Laurelin Paige to historia związku, jaki postanowili stworzyć dziewczyna z przeszłością (Alayna) oraz mężczyzna po przejściach (Hudson). Fabuła, podobnie jak w części Pokusa, jest intrygująca, chociaż nieco brakuje wartkiej akcji, do której czytelników zdążyła przyzwyczaić Paige. Główni bohaterowie prowadzą dużo spokojniejsze życie, ale na szkle nadal nie brakuje rys, a demony przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć. Nic dziwnego, ich miłość trwa jakby na przekór światu i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Zdecydowanie więcej tę dwójkę dzieli, niż łączy. Nie zabrakło oczywiście elementów erotyzmu, które również w tej części trzymają wysoki poziom za sprawą ciekawie budowanych opisów. Cechy charakteru Hudsona są wyraźnie zaznaczone. Jest on z pewnością człowiekiem ze skłonnościami do despotyzmu i zazdrości. Ale jednocześnie prawdziwie czaruje troską o ukochaną i swoim oddaniem. Zresztą, Alayna poza bardzo atrakcyjnym wyglądem, ma jeszcze wiele do zaoferowania. Dzięki inteligencji potrafi kierować swoim mężczyzną w taki sposób, iż ten kocha ją coraz bardziej. Psychologiczny portret zakochanych jest w tej części na pierwszym planie.

Uwikłani. Obsesja to nadal książka zaskakująca, która kusi nieprzewidywalnością dla której wertuje się kolejne strony. Jeżeli nie czytałaś poprzedniej części, koniecznie musisz to nadrobić. Wbrew obiegowej opinii ta historia w niczym nie przypomina książkowej sagi o Greyu. No może poza stanem majątkowym bohaterów, ale nie jest to bardzo istotna kwestia. Trylogia Uwikłani zbiera w zasadzie same pozytywne recenzje i nazywana jest jednym z najlepszych współczesnych cykli erotycznych. Trudno mi się z tym nie zgodzić, ponieważ ja także czekam na kolejny tom losów Alayny i Hudsona. I kibicuje im z całego serca.

 

Oceń!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *