Svakom Nova, kulki gejszy dla początkujących | Recenzja

Kulki gejszy zaliczają się w poczet gadżetów erotycznych, chociaż z bezpośrednim sprawianiem przyjemności seksualnej mają niewiele wspólnego. Zasadniczo, są to przyrządy do ćwiczeń mięśni Kegla, a nie typowa sypialniana zabawka. Dopiero rezultaty ćwiczeń okazują się niezwykle przyjemne i owocne w sypialni, o czym miałam okazje przekonać się dzięki zestawowi kulek progresywnych od Svakom.

Kulki progresywne

Czym się różnią od zwykłych kulek gejszy? Występują po prostu w zestawie. Dzięki temu nie zafundujesz sobie „terapii szokowej”, co mogłoby się wydarzyć przy zbyt ambitnym doborze wielkości i ciężaru pojedynczej kulki. Jeśli decydujesz się na zestaw kulek progresywnych, masz możliwość stopniowego zwiększania obciążenia, przy zachowaniu regularności oraz odpowiedniego czasu trwania ćwiczeń.

Kulki Svakom Nova

Po pierwsze opakowanie – stylowe i niepozorne. Gdyby przewiązać je wstążką, nadawałoby się idealnie na prezent. W środku zaś kryją się skarby: kulki ułożone w wyściółce, miękki woreczek do przechowywania kulek oraz „literatura do poduszki” (fajnie, że producent dołączył instrukcję).

To, co mnie w nich urzekło, jeszcze przed zakupem, to kolor oraz ogólna estetyka. Delikatna zieleń zestawu od razu do mnie trafiła (jeśli nie jesteś fanką tego koloru znajdziesz jeszcze wariant różowy oraz purpurowy), zupełnie tak samo, jak wykonanie – jednolita, gładka powierzchnia sylikonu medycznego. Poza walorami wizualnymi takie wykonanie ma jeszcze jeden spory atut, łatwo zadbać o higienę kulek, gdyż brakuje im zakamarków, w których mogłyby zbierać się zanieczyszczenia.

Same kulki są przyjemne w dotyku oraz… dość spore. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie, gdy sięgnęłam po nie po raz pierwszy. Kulka startowa wydaje się być największa – to 49 g, przy średnicy 36 mm (na żywo robi to większe wrażenie, niż w suchym opisie produktu). Wraz ze zwiększeniem obciążenia, kulki stają się coraz węższe (75g i 32mm oraz 95g i 28mm).

Ćwiczenia

Jak na antyfankę sportu, chyba, że mówimy o długodystansowym leżeniu na kanapie, całkiem nieźle pracuje mi się z kulkami nad utrzymaniem dobrej kondycji mięśni dna miednicy. W zasadzie to taki trening-nie-trening. Umieszczam kulki i… robię cokolwiek, byleby pozostawać w ruchu. Kulki nie dają żadnych rezultatów, jeśli po ich umieszczeniu w pochwie leży się lub siedzi. Ich praca nie jest widoczna dla osób postronnych, więc z powodzeniem mogę sprzątać, pójść na niedługi spacer, bądź po szybkie zakupy do sklepu. Staram się, aby maksymalny czas obciążenia kulkami nie przekraczał trzydziestu minut. Wystarczy to w zupełności, pierwsze rezultaty odczułam (a właściwie odczuliśmy) po jakichś 4, czy 5 tygodniach, gdy zaczęłam nosić się z zamiarem przejścia na większe obciążenie.

Początkowo pewną trudność sprawiała mi aplikacja pierwszej kulki – spora średnica wymagała nieco obfitszej ilości lubrykantu (ponieważ mówimy o sylikonowej powierzchni, używałam takiego na bazie wody). Jednak po kilku aplikacjach można sobie z tym poradzić bez większych problemów. Umieszczona kulka była dla mnie odczuwalna, nie było to jakieś niekomfortowe, aczkolwiek czułam ich objętość i ciężar.

Przejście na kolejną kulkę jest kwestią indywidualną. Ja się z tym nie spieszyłam, każda z mniejszych kulek towarzyszyła mi przez kilka tygodni, zanim podejmowałam decyzję o przejściu na kolejny „poziom”. Aktualnie korzystam regularnie z tych największych i szczerze mówiąc, nie rozglądam się za nowymi kulkami.

Podsumowując

Jeśli szukasz kulek dla siebie, a wcześniej nie korzystałaś z tego typu przyrządów – polecam na start. Jeżeli masz już pewne doświadczenie z kulkami, ale szukasz „odmiany”, ten zestaw „wpadł Ci w oko, ale nadal się wahasz”, to mogę spokojnie polecić Ci kulki Svakom Nova.

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 2 Średnia: 5
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *