Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Sekretarka – recenzja filmu

Jeżeli masz ochotę na lekką komedię z pastiszowym humorem, podszytą delikatnym erotyzmem w wydaniu sadomasochistycznym, film „Sekretarka” Stevena Shainberga będzie jak znalazł. To dobre kino na przyjemny, rozluźniający wieczór.

Sama historia opowiedziana w filmie jest prosta, co wcale nie znaczy, że prostacka.

Główną bohaterką jest Lee (Maggie Gyllenhaal), dziewczyna która dopiero co opuściła zakład psychiatryczny, w którym znalazła się z powodu przejawów autoagresji. To osoba zachowująca się i wyglądająca całkowicie inaczej niż bohaterki hollywodzkich filmów.– niezbyt atrakcyjna, w niemodnych ciuchach, nieco ślamazarna. Jej odbiór może być bardzo różnorodny. Od współczucia aż po złość z powodu jej niekonwencjonalnego sposobu zachowania. Lee poszukuje dla siebie miejsca w rzeczywistości poza zakładem. W tym celu kończy kurs dla sekretarek i właśnie w takiej branży szuka pracy dla siebie. Dzięki temu trafia na rozmowę rekrutacyjną do biura prawnika Edwarda Greya (James Spader). Jego nazwisko słusznie kojarzyć ci się może ze słynnym cyklem książkowym i filmowym. Chociaż film „Sekretarka” pochodzi z 2002 roku, obu bohaterów łączą podobne zainteresowania pozabiznesowe. A że Lee ma skłonność do sadomasochizmu… Relacja między nowym szefem a sekretarką robią się coraz bardziej interesujące.

Sekretarka” to z pewnością nie jest wysokiej klasy kino moralnego niepokoju, ani nawet nie wybitny film erotyczny.

Można autorowi zarzucić, że tematykę BDSM traktuje bardzo powierzchownie, a cała miłosna historia jest cukierkowo ckliwa. Z drugiej jednak strony film posiada bardzo ciekawy klimat, nawiązujący do kina lat 80-tych i 90-tych. Dzięki niemu tę prostą historię ogląda się z prawdziwą przyjemnością. A poczynania Lee wraz z absurdalnym humorem dookoła to gratka dla miłośników kinowego pastiszu. Zdecydowanym plusem tego dzieła jest także muzyka, która doskonale koresponduje z filmowym przedstawieniem, budując nawet jego drugie, nieco głębsze dno. Z pewnością jest warte obejrzenia.

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *