Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Mokry orgazm

Podziel się o czym chcesz przeczytać!

Wypełnij anonimową ankietę

Czy zdarzyło ci się podczas orgazmu dosłownie wytrysnąć fontanną płynu? Gratulację, należysz do grupy kobiet, których organizm jest w stanie wywołać „damski wytrysk”.

Mokry orgazm może powodować wstyd, ale tylko wówczas, kiedy nie znasz jego biologicznych podstaw. Jest to zjawisko fizjologiczne nie mające nic wspólnego z mimowolnym wydaleniem moczu. Płyn ten produkowany jest w gruczołach, które otaczają cewkę moczową. To taki damski odpowiednik prostaty. Ten ejakulat płci żeńskiej również wydobywa się przez cewkę moczową, ale z moczem właściwym nie ma nic wspólnego – nie ma ani takiej barwy, ani zapachu. W zasadzie jest całkowicie neutralny.

Indywidualny fenomen

Nic dziwnego, że damski wytrysk nie jest często poruszany ani w rozmowach, ani na łamach kobiecych czasopism. To zjawisko całkowicie indywidualne i nie wszystkie kobiety w ogóle go doświadczają. Z tego powodu wiele kobiet wstydzi się mokrego orgazmu i wręcz powstrzymuje się przed szczytowaniem. Czasami mężczyźni mogą dziwnie reagować na taką sytuację, ponieważ nigdy się z nią nie spotkali. Tym bardziej, że niekiedy skutkuje on jedynie wilgotnym prześcieradłem, ale czasami wydobyciem się prawdziwej fontanny.

Fizyczne właściwości mokrego orgazmu

Objętość płynu, który może się wydobywać z organizmu kobiety podczas igraszek miłosnych, jest również kwestią indywidualną. Czasami jest to kilka, czasami kilkadziesiąt mililitrów, a czasami ta ilość jest dużo większa. Siła wytrysku zależy przede wszystkim od siły skurczu mięśni miednicy. Naprawdę intensywny powoduje powstanie fontanny. Kobiety ćwiczące te mięśnie, mogą mieć bardziej intensywny wytrysk. Skurcze mięśnia guziczno-łonowego są dużo bardziej silne w przypadku kobiet, które są zdolne do tworzenia fontanny.

 

Mokry orgazm nie jest niczym wstydliwym. Wręcz powinnaś być z niego dumna. W końcu dzięki niemu jesteś jeszcze bardziej atrakcyjną partnerką seksualną. Należysz także do mniejszości. Jeśli obawiasz się reakcji swojego mężczyzny, wyjaśnij mu o co chodzi albo nawet podsuń ten tekst. On też może być dumny, z powodu orgazmu którego dzięki niemu doświadczasz.

 

Podziel się o czym chcesz przeczytać!

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 1 Średnia: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *