Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Fakty i mity: Kobiecy wytrysk

Z pewnością nie pierwszy raz słyszysz lub czytasz o kobiecym wytrysku. Znały go już chińskie kurtyzany oraz indyjskie mistrzynie tantry, a jednak do dziś naukowcy wciąż zastanawiają się czym naprawdę jest.

Mokry orgazm

Dlaczego tak bardzo zastanawia nas jak to jest przeżyć mokry orgazm? Ta nutka tajemniczości sprawia, że kobieca ejakulacja staje się jeszcze mocniej upragniona. Kiedyś sądzono, że jedynie mały procent wybranek losu może doświadczyć tego zjawiska. Współczesne badania jest wskazują, że jest on osiągalny dla 90% kobiet, a wykluczają go jedynie niektóre choroby i zmiany w anatomii.

Obalamy mity i przedstawiamy fakty! Podpowiadamy również co zrobić, aby przeżyć tę nieziemską rozkosz.


Kobiecy wytrysk to nic innego jak płyn lubrykacyjny – MIT!


Niektórzy specjaliści szukają wyjaśnienia biorąc pod uwagę fizjologiczne zwilżenie ścianek pochwy – czyli naturalną lubrykację. Ta opcja wydaje się być raczej nieprawdopodobna. Dlaczego? Płyn lubrykacyjny wytwarza się już przed stosunkiem, w wyniku podniecenia – jest potrzebny aby partner mógł wykonywać ruchy frykcyjne bez oporów.

Najbardziej rozsądnym twierdzeniem seksuologów odnośnie kobiecego wytrysku jest wyjaśnienie, że jest on efektem stymulacji punktu G, przez co wydzielany jest ejakulat, który wydostaje się na zewnątrz przez cewkę moczową. Pomimo tego, że ejakulat jest wydzielany z organizmu właśnie tą drogą i ma prawie taki sam skład chemiczny jak mocz, to wcale nim nie jest. Świadczy o tym inny zapach i nieznaczne różnice w składzie obu tych substancji.


Każda kobieta jest zdolna do osiągnięcia wytrysku – MIT!


Jak już napominaliśmy wcześniej wytrysk jest osiągalny dla 90% kobiet, a wykluczają go jedynie niektóre choroby i zmiany w anatomii, np. po porodzie. Aczkolwiek nie wszystkie kobiety mają predyspozycje do osiągnięcia tego typu doznań, a jeśli mają to każda posiada inne. Podobnie sprawa ma się z orgazmem. Jedna z nas może mieć wytrysk obfity i „wystrzelić” na odległość nawet 20 cm, natomiast druga wydzieli z siebie jedynie kilka kropelek. Wszystko zależy od naszego organizmu. Kobiecego wytrysku, tak jak orgazmu, można nauczyć się osiągać w skuteczny sposób. Jak to zrobić? O tym opowiemy dalej!


Jeśli pochwa ma małą kurczliwość to wytrysk staje się bardziej prawdopodobny – MIT!


W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Owszem, na wytrysk wpływa kurczliwość pochwy, jednak chodzi o to, aby była ona jak najbardziej kurczliwa. Tę kurczliwość sprawdzić możesz poprzez włożenie palca do pochwy oraz zaciśnięcie na nim mięśni. Następnie spróbuj wysunąć palec – jeśli wydostaje się z trudem oznacza to, że szanse na wytrysk są naprawdę duże!


Kurczliwość pochwy da się wyćwiczyć – FAKT!


Odpowiednie ćwiczenia mogą znacznie przybliżyć cię do osiągnięcia wytrysku. Jeśli możesz wysunąć palec z pochwy bez żadnego problemu i odczuwasz uczucie luzu, to oznacza, że powinnaś pomyśleć o treningu mięśni Kegla, w których przydadzą gadżety takie jak kulki gejszy, o których pisaliśmy w artykule:  Kulki gejszy, czyli wyzwól swoją kobiecą siłę! Możesz również użyć wibratora i zaciskać na nim mięśnie pochwy.

Trening czyni mistrza

Takie ćwiczenia najlepiej wykonuj codziennie lub przynajmniej co drugi dzień. Postaraj się pamiętać o tym, aby znaleźć w ciągu dnia chwilę dla zadbania o sprawność swoich mięśni dna miednicy. O zaletach ćwiczeń Kegla możesz poczytać w wyżej podlinkowanym artykule.

Do sprawdzenia swoich postępów w treningu wykorzystaj… banana. Tak! Tylko wybierz tego średnio dojrzałego, obierz ze skórki – koniecznie użyj prezerwatywy. Następnie zaciśnij na nim mięśnie – jeżeli zmiażdżysz owoc siłą swoich mięśni, to znaczy, że robisz postępy! Ten pomysł może wydać Ci się dość zabawny lub wręcz dziwny, jednak jest zalecany przez wielu seksuologów jako najprostszy sposób na sprawdzenie siły mięśni dna miednicy 😉


Wytrysk jest wyznacznikiem udanego seksu – MIT!


Seksuolodzy uprzedzają, aby wytrysk nie stał się ‘’must be’’ wspaniałego stosunku – podobnie jak stało się to z orgazmem. Jeśli uda Ci się go osiągnąć – możesz być z siebie dumna. Odkryłaś coś nowego w seksie i poznałaś kolejne uczucie. Jeśli jednak czujesz, że Twój organizm ma problem z wytryskiem, to nie poddawaj się, oddaj się sumiennym ćwiczeniom i… wciąż ciesz się wyśmienitym seksem, nawet bez wytrysku! Pamiętaj, że w bliskości najbardziej liczy się cudowna atmosfera, namiętność i kreatywność – niech więc sprawa kobiecego wytrysku nie przysłoni Ci tego, co najistotniejsze.

Jeśli przeżyłaś kiedyś mokry orgazm (lub przychodzi ci z ogromną łatwością jego osiągnięcie) podziel się z nami swoim odczuciem. Może masz swój ”sprawdzony sposób” na jego osiągnięcie?

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 1 Średnia: 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *