Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Fakty i mity na temat kobiecego orgazmu

Czy istnieje ciekawszy temat od tego, który dotyczy Nas – kobiet, a dodatkowo porusza zagadnienia seksu? Nie! Kobiecy orgazm od lat budzi sporo wątpliwości – dziś rozprawiamy się z mitami na jego temat –  i dodajemy kilka, całkiem przydatnych faktów. Zatem zaczynajmy!

1. Seks analny nie da kobiecie orgazmu.

MIT! Wszystko za sprawą silnie unerwionych okolic odbytu. Co prawda, osiągnięcie spełnienia seksualnego poprzez tego typu bliskość nie należy do najłatwiejszych – ale trening czyni mistrza! A dojście do wprawy da olbrzymią satysfakcję.

 

2. Jeśli seks nie kończy się orgazmem – kobieta nie osiąga satysfakcji.

MIT! Większości z Nas wystarczy samo obcowanie z ciałem ukochanego – cenimy sobie psychiczny komfort i pogłębianie więzi z partnerem, a także dotyk w formie głaskania czy przytulenia. Ależ z Nas romantyczki!

3. Orgazm poprzez wyłączną stymulację piersi jest możliwy.

FAKT! Największa szansa na tę przyjemność występuje tuż przed menstruacją – kiedy kobieta osiąga apogeum wrażliwości na dotyk. Niektóre z nas przeżywają również orgazm sutkowy w trakcie laktacji.

 

4. Nie wszystkie panie posiadają punkt G.

FAKT!  Choć wydawać się to może nieco dziwne – są kobiety, które zwyczajnie nie mają tego magicznego zgrubienia. Na szczęście, nie jest to jedyne źródło przyjemności – więc ich życie seksualne może być tak samo udane, jak współżycie posiadaczek punktu G.

 

5. Gdy kobieta nie ma orgazmu – jest oziębła.

MIT! Orgazm w żadnym stopniu nie informuje partnera o naszych uczuciach do niego. Jednym z nas szczytowanie przychodzi ot tak, drugim – zajmuje nieco więcej czasu – często musimy się go nawet nauczyć. Co więcej, na orgazm wpływ ma całe mnóstwo czynników – od samopoczucia, poprzez daną sytuację życiową, akceptację własnego ciała, aż po skupienie na potrzebach partnera.

 

6. Mały członek nie doprowadzi kobiety do orgazmu.

MIT! Idąc tropem znanego powiedzenia ” nie liczy się różdżka, ale czarodziej ” – dla Nas liczy się więź z partnerem, a także jego kreatywność, temperament i zaangażowanie. Często wystarczy odpowiednia pozycja, by przeżyć nieziemską rozkosz – nawet gdy ” sprzęt ” mężczyzny nie należy do najdłuższych.

 

7. Niektóre kobiety nie mogą mieć orgazmu.

FAKT! W dodatku naprawdę przykry. Niestety, są wśród nas panie, które nie potrafią osiągnąć seksualnego spełnienia – a ich problem najczęściej leży w psychice. W takiej sytuacji należy udać się do specjalisty. Jeśli zmagasz się z podobną traumą – nie zwlekaj! Orgazm jest zbyt fajny, aby wciąż go nie mieć. Wreszcie na pewno Ci się uda!

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 1 Średnia: 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *