Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Erotyczna mapa kobiety

Kobiece strefy erogenne są rozmieszczone na całym ciele, a ich umiejscowienie w niektórych przypadkach nie jest wcale takie oczywiste.

Mężczyzna, który chce wywołać w swojej kobiecie prawdziwy dreszcz pożądania, powinien testować dotyk i pieszczenie różnych miejsc, nawet tych oddalonych od kobiecego centrum seksualności, czyli łechtaczki i pochwy. W tym artykule podpowiadamy gdzie poszukiwać najbardziej pobudzających miejsc i w jaki sposób ich dotykać. Możesz więc podsunąć go swojemu partnerowi lub partnerce.

Ręce i dłonie

Czy ktoś w ogóle wyobraża sobie udaną randkę bez trzymania się za dłonie? Czułe gładzenie rąk i składane na nich pocałunki to pierwszy, pozornie niewinny trop prowadzący do rozgrzania kobiety. Szczególnie erogenna jest strefa wewnętrznej części dłoni i ramion, w tym nadgarstki. Już nawet delikatny, subtelny dotyk jest w stanie pobudzić seksualną energię, której punkty według wschodniej medycyny znajdują się właśnie tam.

Usta

Usta to miejsce którego oczywiście nie wolno pomijać. Istnieje mnóstwo sposobów na ich pieszczenie, włączając w to delikatne muśnięcia i pełnie namiętności pocałunki. Całowanie się potrafi pobudzić wszystkie zmysły, ponieważ nie tylko czujesz dotyk partnera, ale także czujesz jego zapach, smak, słyszysz oddech oraz go widzisz.

Piersi

Piersi to miejsce do pieszczenia którego żadnego partnera nie trzeba specjalnie namawiać. Ważne jednak, by robić to z wyczuciem, ponieważ jest to strefa także wyjątkowo wrażliwa. Pieszczoty powinny zaczynać się od gładzenia, obejmowania, głaskania i całego wachlarza delikatnego dotyku. Dopiero po chwili powinno się przejść do pieszczot skoncentrowanych na brodawkach. Najpierw delikatne muskanie i zataczanie kręgów palcami, a później dotykanie ich językiem. Lizanie i ssanie jest ok, ale gryzienie powinno pojawić się jedynie na wyraźne życzenie kobiety.

Zewnętrzne narządy płciowe

Ten rejon to oczywiście szczytowy punkt na kobiecej mapie erotycznej, więc warto dojść do niego w sposób nieśpieszny. Pieścić należy zarówno wzgórek łonowy, jak również wargi sromowe i wejście do pochwy. Łechtaczka to prawdziwa królowa kobiecej przyjemności. Seksuolodzy porównują ją pod tym względem do główki penisa. Badać ją można przy pomocy palców, języka, czy penisa. We wszystkich tych czynnościach należy jednak zachować delikatność. Warto również penetrować jej bezpośrednie okolice.

Plecy

Plecy są silną strefą erogenną dla wielu kobiet. Wzdłuż linii kręgosłupa przebiegają liczne zakończenia nerwów, dlatego warto zrobić masaż tych okolic, w czasie którego można je gładzić, drapać i masować, obserwując przy okazji zachowanie kobiety. Podczas seksu w pozycji siedzącej, zadbanie o plecy znacznie wzmacnia doznania.

Stopy

Stopami powinni zająć się nie tylko fetyszyści tej części ciała. Nie wszystkie kobiety przepadają jednak za pieszczotami skierowanymi w ich stronę. Są one bardzo wrażliwe na stymulację. Umiejętny masaż, nie za delikatny i nie za mocny, na przykład w formie uciskania, jednocześnie relaksuje oraz podnieca.

Zgięcie pod kolanami

Zgięcie pod kolanami to tajny punkt, który potrafi pobudzić seksualnie wiele kobiet, ze względu na to, że znajduje się tam wiele zakończeń nerwowych. Pieszczoty powinny być delikatne, ale nie łaskotać.

Skóra głowy i włosy

Dotykanie, gładzenie włosów i masowanie skóry głowy również może być niezwykle podniecające. Skóra na głowie jest silnie unerwiona, więc zabawa włosami jest stymulująca. Ostrożnie z ciągnięciem za włosy! To zarezerwowane jest dla fanów pikantniejszych zabaw.

Wewnętrzna strona ud

Uda kojarzą się bardzo erotycznie, w końcu niedaleko stąd do pochwy. Pieszczenie wewnętrznej ich strony działa podobnie jak ma to miejsce w przypadku wewnętrznej strony ramion.

Pośladki

Pupa jest kolejnym obok piersi symbolem kobiecości. W jej przypadku pozwolić sobie można na nieco więcej, włącznie z czułymi klapsami.

Uszy

Kobiece uszy, podobnie jak u mężczyzn, to miejsce, które łatwo jest pobudzić seksualnie. Można je w końcu pieścić i można do nich szeptać. Odpowiednio dobrane tempo spowoduje prawdziwy dreszcz podniecenia.

Oczy

Oczy to dość nieoczywiste miejsce na erotycznej mapie kobiety. Skóra wokół nich jest bardzo wrażliwa, dlatego pocałunki na niej składane, o ile są bardzo delikatne, mogą sprawić dużą przyjemność.

 

Erotyczna mapa kobiety jest bardzo rozbudowana. Właściwe poznanie jej szlaków to droga do sukcesu i tytułu świetnego kochanka. Ważne, by poznać strefy erogenne swojej partnerki, ponieważ każda kobieta może mieć różne preferencje w tym zakresie.

 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *