Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Dolegliwości miejsc intymnych

Miejsca intymne to niezwykle ważny rejon kobiecego ciała. Odpowiednio pielęgnowane sprawiają, że możemy czuć się dobrze same ze sobą i być pewne siebie podczas zbliżenia. Zaniedbanie ich sfery zdrowotnej i estetycznej grozi brakiem komfortu podczas seksu, a przede wszystkim niemałym uszczerbkiem na zdrowiu.

Podstawowym punktem w trosce o naszą waginę jest wybór właściwego płynu do higieny intymnej

Branża kosmetyczna oferuje różnego rodzaju konsystencje ( kremowa, żelowa), zapachy ( od neutralnego po mocno perfumowane) i ukierunkowanie na konkretne zadania (odświeżenie, nawilżenie, regeneracja). To właśnie od indywidualnych potrzeb kobiety zależy wybór kosmetyku. Niezwykle istotny okazuje się być jego skład – warto zwrócić uwagę na kwas mlekowy, który utrzymuje kwaśne pH miejsc intymnych.

Równie ważne jest to, co na siebie zakładamy. Jeśli miejsce intymne ma do czynienia z szorstkim, nieprzepuszczającym powietrza materiałem – staje się zaczerwienione i swędzące. Najlepsza bielizna to ta bawełniana (może być  naprawdę bardzo seksowna, wszystko zależy od kroju i zdobień majteczek). Podobnie sprawa ma się ze spodniami – im bardziej obcisłe tym gorzej. Jeśli zmagasz się z przykrą dolegliwością miejsc intymnych – załóż spódniczkę, która zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza – a Ty będziesz czuła się naprawdę dobrze.

https://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/07/Fotolia_43468148_Subscription_Monthly_M.jpg

Infekcje intymne w dużej mierze wywoływane są przez drożdże, których idealną pożywkę stanowią słodycze

Łatwo się domyślić, iż ograniczenie ich korzystnie wpływa na florę bakteryjną pochwy. Cierpisz na przypadłość zwaną drożdżycą? Sięgnij po jogurt naturalny. Dieta ma niezwykle ważny wpływ na zdrowie miejsc intymnych – im więcej pełnowartościowych posiłków tym mniej nieprzyjemnych zakażeń wirusowych.

Jeśli nie chcemy narażać siebie na dyskomfort powinnyśmy – prócz słodyczy – ograniczyć także długie kąpiele w wannie i przebywanie na basenie, jakie zwiększa ryzyko infekcji. Szybki prysznic to mniejsza styczność z bakteriami, a co za tym idzie – mniejsze prawdopodobieństwo złapania nieprzyjaciela. Aby nie podrażniać swojej waginy – zrezygnuj także z dopochwowych  środków antykoncepcyjnych i tamponów, a jeśli trzeba – nawet ze współżycia na okres kilku dni. Pochwa powinna się zregenerować, a Ty znów zaczniesz cieszyć się zdrowiem miejsc intymnych.

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *