Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Ciało

Dlaczego powinnaś się regularnie masturbować?

Pomóż ulepszyć portal!

Wypełnij anonimową ankietę

Ludzie się masturbują – to żadna nowość. Częściej robią to mężczyźni (84 procent) niż kobiety (72 procent). 44 procent mężczyzn, którzy lubią zabawiać się solo, praktykuje to dwa razy w tygodniu lub częściej. To samo mówi tylko 13% kobiet. Wniosek? Zdecydowanie zbyt wiele pań wierzy, że do tanga trzeba dwojga i że taniec w pojedynkę jest gorszy. Masturbacja ma bowiem sporo zalet, z których sporo osób nie zdaje sobie sprawy.

Z jednej strony żyjemy w czasach, w których masturbacja przestaje być tematem tabu, a z drugiej wiele z nas uważa, że pieszczenie własnych piersi czy łechtaczki jest nie fair wobec księcia, który kiedyś nadjedzie (na rumaku lub nie). Ale chwila! Skoro masz ochotę na igraszki w danym momencie, to czemu je wielokrotnie bagatelizować na rzecz bliżej nieokreślonej przyszłości? Czemu oddawać swoje potrzeby w ręce kogoś, kogo akurat nie ma obok, albo kogo jeszcze nie poznałaś? Oto powody, dla których powinnaś wziąć sprawy we własne ręce – dosłownie!

Endorfiny

Kojarzysz też wieczór, kiedy wracasz styrana po stresującym i wyczerpującym dniu w pracy i marzysz, aby zrobić dla siebie coś wyjątkowo miłego i relaksującego? Do pakietu: „wanna, świeczki, książka, ulubiona playlista” powinnaś dorzucić masturbację. Samodzielne pieszczoty działają bardzo rozluźniająco, a do tego sprawiają, że nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia. Zasłużyłaś na to!

Poznawanie własnego ciała

A skoro wypatrujesz swojego księcia lub po prostu chcesz poprawić jakość stosunków ze swoim obecnym partnerem – masturbacja pozwala poznać własne ciało. Będziesz dzięki własnym doświadczeniom wiedziała, gdzie lepiej dotykać, a gdzie nie i w jaki sposób to robić. Pomożesz sobie i partnerowi uniknąć w ten sposób niejednego błędu.

Jak wprawić się w odpowiedni nastrój?

  1. Dotykaj się w miejscach, których głaskanie ma na ciebie niesamowity wpływ: po wewnętrznej stronie ud, za kolanami i uszami oraz po karku.
  2. Zapal świeczkę zapachową. Aromaty lawendy i dyni zwiększają przepływ krwi w pochwie o 11 procent!
  3. Obejrzyj lub przeczytaj coś, co rozbudzi twoją wyobraźnię. Może to być książka, opowiadanie erotyczne, film albo gify. Wybieraj to, co na ciebie działa najlepiej.

Pomóż ulepszyć portal!

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń!

Nie boję się żadnych tematów. Staram się poszerzać wiedzę i dzielić nią. Swoje ciało znam jak własną kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *