Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Ćwiczenia, które pomagają osiągnąć orgazm pochwowy

Podziel się o czym chcesz przeczytać!

Wypełnij anonimową ankietę

Trochę wysiłku z twojej strony i odpowiednio wykonywane ćwiczenia, przybliżą Cię do osiągnięcia orgazmu pochwowego.

Seksuolodzy są zgodni: nie każda kobieta jest w stanie naturalnie odczuwać orgazm pochwowy, ale niemalże każda, dzięki odpowiednio wykonywanym ćwiczeniom, może to zmienić. Poświęć kilka minut w ciągu dnia, by na przestrzeni paru tygodni całkowicie zrewolucjonizować swoje życie seksualne.

 

Ćwiczenia mięśni Kegla – podstawy

Wystąpienie orgazmu pochwowego oraz jego intensywność zależą od jednego mięśnia, guziczno-łonowego, zwanego mięśniem Kegla. Dzięki jego dobremu napięciu, orgazm pochwowy jest na wyciągnięcie ręki. Jeżeli do tej pory nie miałaś przyjemności go przeżyć, zacznij od wykonywania prostych, chociaż na początku być może dość intensywnych, ćwiczeń. Podczas oddawania moczu rozstaw szeroko nogi, by mieć pewność, że nie wzmacniasz mięśni ud i przerwij strumień moczu. To sposób, który pozwoli ci wyczuć lokalizację mięśni Kegla. Po opróżnieniu pęcherza połóż się lub usiądź wygodnie i zacznij napinać mięśnie. Na początek wystarczy pięciosekundowy „skurcz” i trwające tyle samo rozluźnianie. Zacznij od pięciokrotnego powtórzenia ćwiczenia, a z czasem dojdziesz do dwudziestu pięciu powtórzeń.

 

Drugi etap ćwiczeń

Drugi etap ćwiczeń mięśnia guziczno-łonowego, polega na wkładaniu dwóch palców do pochwy w pozycji leżącej i próbie skurczenia mięśni. Powinnaś od razu wyczuć, czy mięśnie w ogóle się kurczą i z jaką siłą. Ostateczna intensywność ta powinna być na tyle duża, że trudno ci będzie wyciągnąć stamtąd palce. Rozkurczenie mięśni jest równie ważne. Wrażliwe na dotyk opuszki palców nie powinny wyczuwać już żadnego oporu. Po dojściu do wprawy podobne ćwiczenia możesz wykonywać na jakiejś erotycznej zabawce. Jeżeli staniesz się mistrzynią, samo wyobrażenie sobie, że w twojej pochwie jest penis, pozwoli ci na zaciskanie mięśni. Warto pracować także nad szybkim rytmem takiego działania.

 

Ćwiczenia dla zaawansowanych

Ostatni etap wykonywania ćwiczeń stymulujących orgazm pochwowy polega na napinaniu mięśnia guziczno-łonowego w trakcie wdechu. Cały szkopuł polega wówczas na nie włączaniu do działania mięśni brzucha. Chociaż początki bywają naprawdę trudne, w miarę wykonywania i zwiększania intensywności tego ćwiczenia, będzie już ci coraz łatwiej.

Kilka tygodni wykonywania tych ćwiczeń sprawi, że będziesz w stanie przeżyć orgazm pochwowy. Pamiętaj jednak, że żadne naukowe badania dotyczące fizjologicznych aspektów orgazmu nie stwierdziły, że orgazm pochwowy jest faktycznie lepszy od łechtaczkowego. Niektóre kobiety preferują ten drugi typ, ze względu na jego większą gwałtowność.

 

Podziel się o czym chcesz przeczytać!

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *