Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Ciało

Ciąża bez penetracji?

Wszystkie, które obawiają się zajścia w ciążę na pewno się nad tym zastanawiały. I pewnie ignorowały temat. A jednak istnieje bardzo niska szansa na niespodziankę po dziewięciu miesiącach w takim stosunku.

Czy można zajść w ciążę bez wytrysku?

Żeby była mowa o jakimkolwiek zapłodnieniu, niezbędny jest kontakt z plemnikami. To bez wytrysku raczej się nie uda. Istnieją jednak obawy związane z preejakulatem. To ten płyt wydzielany z penisa podczas silnego podniecenia. Pojawia się gry wstępnej, seks przerwany również się bez niego nie obejdzie. W preejakulacie znajdują się plemniki. Są one jednak bardzo nieliczne i mają upośledzoną ruchliwość, więc zapłodnienie nimi jest wysoko nieprawdopodobne. Zapłodnienie bez wytrysku faktycznie się zdarza, ale to przypadki nader wyjątkowy. Stosunek bez wytrysku a ciąża? Ciąża odchodzi pokonana w lekkim smutku.

Seks przerwany a ciąża

Seks przerwany to właściwie żadna metoda antykoncepcyjna, nie licz na nią. 20 do 30% par, którzy z niej korzystają, jednak do zapłodnienia doprowadza. Trudno dokładnie stwierdzić, jaki odsetek stanowią ciąże z preejakulatu, bo czasami dochodzi do niekontrolowanych wytrysków. Seks przerwany źle wpływa na psychikę obojga partnerów, niestosowanie prezerwatywy może skutkować zachorowaniem na choroby weneryczne.

Czy ciąża przez petting jest możliwa?

Nie. A właściwie – raczej nie. Oczywiście są jednak sytuacje, w których o zapłodnienie łatwiej. Mimo braku penetracji, mężczyzna może wytrysnąć bezpośrednio na narządy płciowe partnerki. Zapłodnienie bez wytrysku jest również możliwe, gdy wprowadzamy do pochwy palec, na którym jest sperma. Pamiętaj jednak, że plemniki nie są nieśmiertelne. Na dłoniach nie przeżyją raczej dłużej niż kilka minut, więc jeśli sperma znalazła się na palcach wcześniej, nie ma problemu. Obie te sytuacje dotyczą również preejakulatu. Nie martw się. W tych sytuacjach zajście w ciąże możliwe jest tylko wtedy, gdy masz dni płodne. W pozostałe ryzyko praktycznie nie istnieje.

 

Odpowiedź na pytanie czy można zajść w ciążę bez wytrysku jest prawie jasna. Prawie na pewno nie. Istnieją oczywiście marginalne przypadki i nie można wykluczyć, że na pewno nie będzie się w tej małej grupce, której zapłodnienie bez wytrysku się zdarza. Pamiętaj, jeśli nie chcesz zajść w ciążę – stosuj środki antykoncepcyjne. Jeśli przy okazji obawiasz się chorób przenoszonych drogą płciową, zawsze pamiętaj o prezerwatywie.

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 2 Średnia: 3.5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *