Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Ciało

Bang Gang – recenzja filmu

Każde pokolenie ma własne filmy dotyczące strefy seksualnej, które najlepiej je wyrażają. Bardzo podobnie jest w przypadku Bang Gang, który do szerokiej dystrybucji w Polsce wchodzi w marcu 2016 roku. To historia zrealizowana przez francuską debiutantkę Evę Husson.

Film na pierwszy rzut oka to kolejna opowieść spod znaku „sex, drugs & rock n’roll”. Otóż poznajemy grupkę nastolatków, wśród których głównymi postaciami są George, Alex i Laetlia. Licealiści, jak to licealiści, nudzą się. Trawią więc czas na organizacji imprez w domu Alexa. Przeradzają się one w prawdziwe orgie, w których pojęcie „wolnej miłości” jest szeroko eksploatowane.

Jednak Bang Gang, pomimo odważnych scen i tego, że jest przeznaczony jedynie dla widzów pełnoletnich, nie jest kolejnym filmem erotycznym, w którym nagość i perwersja odgrywają najważniejszą rolę. Wszystko dlatego, że porusza on uniwersalne problemy. A nawet nie tyle uniwersalne, co trapiące współczesnych nastolatków. Są więc nieplanowane ciąże, choroby weneryczne, zdrada. Ale także dojmująca samotność w tłumie, zdewaluowanie się pojęcia intymności, a nawet potrzeba bliskości, miłości i przynależności, które paradoksalnie, pchają postacie do coraz to nowych ryzykownych zachowań.

Bohaterami filmu są w gruncie rzeczy dzieci, stojące dopiero u progu dorosłości, którym przyszło dojrzewać w mało przychylnych dla nich czasach. Film nie jest sztuczny, nie jest kręcony z perspektywy dorosłych i nie ma moralizatorskiego tonu, w myśl którego za wszystko odpowiedzialny jest upadek autorytetów. To dzieło naturalne, szczere. Nie koloryzuje świata bohaterów, nie osądza go,  ale stara się zrozumieć. A nawet trochę współczuje problemów.

Podtytuł filmu brzmi: „historia o współczesnej miłości”. I w zasadzie ta miłość, której poszukuje każdy, jest głównym motywem dzieła Husson. Nastoletnie problemy zostały w nim bardzo dobrze zobrazowane, dlatego szkoda, że dystrybucja postawiła jego widzom jednoznaczną granicę pełnoletniości. Powinien to być film, z którym mogliby się zapoznać także równolatkowie bohaterów. 

 

{source}<iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/y_ICuNMMxDQ” seamless=”seamless” allowfullscreen></iframe>{/source}

 {gallery}bang-gang{/gallery}

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *