<< Poznaj swoje ciało
Iga      piątek, 20.01.2017

Różne rodzaje orgazmów

Oceń ten artykuł
średnia:

5

(2 głosów)

Niektórzy mężczyźni i całkiem spora grupa kobiet uważają, że orgazm, to orgazm i nie różnią się one niczym między sobą. Tymczasem rodzajów szczytowania jest co najmniej kilka.

Jeżeli do tej pory przeżywałaś tylko orgazm łechtaczkowy (najbardziej popularny), to naprawdę wiele straciłaś. Zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem po rodzajach orgazmu i zmień coś w swojej sypialni.

 

Orgazm łechtaczkowy

Orgazm łechtaczkowy jest najłatwiejszy do osiągnięcia, zwłaszcza w przypadku kobiet, które jeszcze nie szczytowały. Najogólniej mówiąc, jest on spowodowany przez intensywne pocieranie łechtaczki palcami lub wibratorem. Oczywiście tempo tych czynności musi być uzależnione od reakcji kobiety. To ty decydujesz, jaki sposób jest dla ciebie najlepszy. Niektóre kobiety mają łechtaczkę tak wrażliwą, że takie zabawy zamiast przyjemności powodują ból. Wówczas najlepiej jest ją masować bez ściągania z niej skórnego kapturka.

 

Orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy często jest mitologizowany. Tymczasem nie jest on wcale ani lepszą, ani bardziej dojrzałą formą orgazmu łechtaczkowego. Jest po prostu inny. Powstaje w momencie penetracji pochwy, jednak oczywiście sama ta czynność nie gwarantuje sukcesu. Aby zwiększyć na niego szansę, należy ćwiczyć mięśnie Kegla.

 

Orgazm sutkowy

Orgazm sutkowy to bezpośrednie następstwo odpowiedniego pieszczenia piersi, ze szczególnym uwzględnieniem sutków. Jest to rodzaj szczytowania, którego można się nauczyć dzięki ćwiczeniom wykonywanym podczas masturbacji oraz gry wstępnej. Po jakimś czasie samo drażnienie sutków jest w stanie wywołać orgazm.

 

Orgazm analny

Orgazm analny stworzył wokół siebie wiele tabu. Z pewnością nie jest on dostępny wszystkim kobietom. Spełnienie pojawia się w tym przypadku w trakcie penetracji odbytu. Przez osoby, które go doświadczyły, bywa uznawany za bardziej intensywny niż orgazm pochwowy. W jego trakcie dochodzi do zaciśnięcia i rozluźniania się mięśni zwieracza. W tym przypadku szczególnie warto pamiętać o zasadach higieny i bezpieczeństwie.

 

Orgazm wieloogniskowy

Orgazm wieloogniskowy to najbardziej intensywny „wybuch”, pojawiający się jako następstwo penetracji ze stymulacją łechtaczki.

 

Rodzajów orgazmu jest kilka i warto z nimi eksperymentować. Kiedy dojdziesz już do wprawy w szczytowaniu, możesz je ze sobą łączyć, a efekt przejdzie wszystkie twoje wyobrażenia.

Czytany 1997 razy

Podobał Ci się ten tekst? Podziel się nim z innymi:

Artykuły powiązane

Nauczyć się… orgazmu?

Mokry orgazm

Tak, tak, taaak! Czyli co to jest orgazm

Orgazm doskonały

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież