Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Ciekawostki

Plaże nudystów nad polskim morzem

Przyjemność opalania się i kąpania nago to dla niektórych wciąż zakazany owoc.

Jedni odczuwają skrępowanie na myśl o zdjęciu ubrań w towarzystwie obcych ludzi, inni przypisują naturyzmowi erotyczną otoczkę i kojarzą ten trend, zupełnie niesłusznie, z rozpasanymi orgiami. W rzeczywistości jednak naturyzm jest – chociaż nie musi być – filozofią życia. Poszukiwaniem harmonii z naturą, z własnym ciałem, z innymi ludźmi wokół. Esencją naturyzmu jest szacunek, okazywany członkom własnej społeczności, ale również ludziom z zewnątrz – nagość jest dopuszczalna w specjalnie wydzielonych do tego miejscach, ponieważ nie każdy ma ochotę oglądać nagie ciała. Naturyzm nie jest również konkursem piękności ani darmową podnietą erotyczną. To sztuka wypoczynku, na którą zasługują osoby w każdym wieku i w każdym rozmiarze.

W Polsce funkcjonuje sporo odizolowanych, pięknych plaż, na których można się opalać nago.

Planując wyjazd, dobrze jest jednak najpierw zajrzeć na forum dla naturystów, ponieważ lista jest zmienna i nie wszystkie plaże „żyją” w każdym sezonie. Społeczność naturystów jest życzliwa i zawsze chętnie udzieli rad początkującym – oczywiście tym szczerze zainteresowanym wypoczynkiem bez kostiumu, a nie podglądaczom szukającym wrażeń.

Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Dębkach koło Krokowa.

Status najpiękniejszej polskiej plaży dla naturystów ma ta położona w Dębkach koło Krokowa. Rozciąga się na długości 9 km od ujścia rzeki Piaśnicy do Białogóry. W lipcu odbywają się tam wybory Miss Natura.


Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Międzyzdroje – Lubiewo.

Chętnie odwiedzana przez turystów z Niemiec, plaża Międzyzdroje – Lubiewo słynęła ze zlotów naturystów w okresie PRL-u, dzisiaj jest zdecydowanie mniej oblegana.


Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Pogorzelica – Mrzeżyno.

Z kolei najdłuższa (10 km) plaża dla naturystów w Polsce to Pogorzelica – Mrzeżyno, bardzo zadbana, czysta i osłonięta wydmami. Kolejne miejsce znajduje się tuż przy granicy z Niemcami, między Świnoujściem a miastem Alhbeck. Dzięki wejściu Polski do strefy Schengen z całej plaży można korzystać swobodnie, chociaż rozłożenie stanowiska po stronie niemieckiej wiąże się z uiszczeniem opłaty.


Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Rowach.

We wschodniej części Rowów, w otoczeniu Słowińskiego Parku Narodowego, kryje się niezwykle spokojny pas plaży, gdzie zjeżdżają naturyści spragnieni spokoju i prywatności, ponieważ miejsce, z uwagi na surowe zasady ochrony przyrody, jest malownicze i dzikie.


Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Chłapowo – Rozewie.

Początkującym naturystom często poleca się stworzoną przez lokalnych mieszkańców plażę Chłapowo – Rozewie, odgrodzoną od oczu ciekawskich stromym klifem.


Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Piaskach.

Tuż przed granicą polsko-rosyjską w rybackiej miejscowości Piaski naturyści korzystają ze spokoju, jaki daje brak obecności turystów – ci kierują się raczej w stronę oddalonej o 12 km Krynicy Morskiej.


Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Chałupach.

Nie można też nie wspomnieć w tym zestawieniu o rozsławionej przez piosenkę Zbigniewa Wodeckiego plaży w Chałupach, osłoniętej wydmą i laskiem sosnowym. Tam jednak zjeżdża również sporo „tekstylnych”, co może odstraszać początkujących.


Wskazówki dojazdu do plaży nudystów w Górkach Zachodnich.

Oazy dla naturystów kryją się również w dużych miastach. Mieszkańcy Trójmiasta korzystają z zalet plaży w Górkach Zachodnich, 10 km od centrum Gdańska. Najczęściej bywają tam single, ale też, niestety, podglądacze. W Poznaniu takie miejsce znajduje się nad jeziorem Rusałka, w Olsztynie – nad jeziorem Ukiel. Popularnością cieszy się też plaża nad jeziorem Żywieckim. Z kolei w Warszawie można opalać się nago na dzikiej plaży na Wale Zawadowskim i na Wale Miedzeszyńskim (chociaż to drugie miejsce nie cieszy się akurat najlepszą opinią – sporo tam podglądaczy i namolnych domorosłych donjuanów).

 

Wymienione miejsca należą do tych najbardziej popularnych, jednak możliwości plażowania nago w Polsce jest dużo więcej.

Dlatego warto zajrzeć na portal dla naturystów i sprawdzić najświeższe raporty, by znaleźć najdogodniejszą dla siebie plażę i zapoznać się z opiniami doświadczonych „antytekstylnych” na jej temat. 

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Ten artykuł ma 1 komentarz

  1. Barthos

    Czy ktoś już może w tym roku rozpoczął sezon na ulubionej plaży? Piszcie i dajcie znać, a może jakaś miła przygoda też się Wam przytrafiła.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *