Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Ciekawostki

Dlaczego rezygnujemy z prezerwatywy?

Prezerwatywa, gumka, kondom. Jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcyjnych ze względu na swoją dostępność i skuteczność – która przy prawidłowym stosowaniu wynosi od 86% do – UWAGA – aż 99%! Jest nie tylko łatwa w użyciu, ale chroni nie tylko przed zajściem w ciążę, ale również znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dlaczego więc wiele z nas decyduje się na stosunek bez prezerwatywy? Poznaj najczęstsze powody!

Pierwszym z nich są względy religijne, tak ważne dla sporej części Polaków. Wg Kościoła Katolickiego stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji – w tym prezerwatywy – jest grzechem ciężkim i stanowi – jak mówił papież Jan Paweł II – „sprzeczność z pełną prawdą aktu płciowego jako właściwego wyrazu miłości małżeńskiej„. No cóż, w tym wypadku pozostaje tylko kalendarzyk…

Dlaczego jeszcze odrzucamy tradycyjną gumkę?

Ponieważ mamy pewność co do zdrowia swojego partnera – idziemy więc „na całość”, nie myśląc o możliwych konsekwencjach. Będąc z stałym związku zazwyczaj wierzymy w wierność drugiej połówki. Rzeczywistość czasami może być jednak nieco odmienna.

Słyszałyście o tym, że „seks w prezerwatywie jest jak lizanie cukierka przez papierek”?

Mężczyźni często skarżą się na niedogodności, związane z użyciem kondoma, a kobiety, chcąc udowodnić swoją miłość i oddanie często godzą się na współżycie bez gumki. Pewnie zdarzyło ci się pomyśleć: „dlaczego miałabym nie dać mu większej przyjemności?”. Jednak dlaczego miałabyś „obdarować” siebie ryzykiem zajścia w ciążę i zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową?

Zakup prezerwatyw stał się bardzo męską sprawą i to na głowie mężczyzny zazwyczaj spoczywa ten obowiązek. Sporo kobiet, zaopatrujących się w antykoncepcję hormonalną, sprawę nabycia gumek pozostawia partnerowi. Niestety, wielu mężczyzn z powodu roztargnienia zapomina o tym przydatnym zakupie… Wówczas nie pozostaje nic innego jak seks bez – szczególnie, gdy nadchodzi niepohamowana ochota…

Seks, a wraz z nim używanie jakiejkolwiek formy antykoncepcji – mimo XXI wieku – wciąż uważany jest za temat tabu.

Problem ten szczególnie dotyka młodych, niedoświadczonych jeszcze seksualnie ludzi, którzy obawiają się reakcji społeczeństwa na chociażby zakup prezerwatyw. W takich sytuacjach zazwyczaj zamiast stresować się nabyciem gumki, wolą „pójść na całość”. Tu pojawia się również kwestia dojrzałości emocjonalnej oraz wiedzy na temat konsekwencji, których – w przypadku seksu bez gumki – przecież nie brakuje.

Ostatni powód, dla którego rezygnujemy ze współżycia w prezerwatywie jest dość oczywisty – ponieważ staramy się o dziecko!

Jeśli jednak jest inaczej i uważasz, że masz jeszcze czas na macierzyństwo – dopilnuj, by twój partner zawsze miał przy sobie kondom. Seks w gumce wcale nie musi być nudny – wręcz przeciwnie! Do wyboru macie prezerwatywy smakowe, prążkowane, ekstra cienkie, czy wydłużające stosunek. I jak tu nie używać tych cudeniek? Przebieraj w rodzajach i ciesz się za każdym razem innymi doznaniami!

A czy Wy lubicie seks w gumce?

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *