Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Ciekawostki

Baczność dziewczynki! Pierś do przodu!

Każda z nas doskonale wie, jak ważny jest dobrze dobrany biustonosz. Dlatego dziwnym wydają się być wyniki badań wskazujących na to, że źle dobrany stanik nosi 90% Polek!

Skąd to się bierze? Zapewne jest to związane z lenistwem oraz utrudnieniem w znalezieniu odpowiednich rozmiarów w przeciętnych polskich sklepach.

Istotna jest tu też kwestia niewiedzy – mało która z nas potrafi rozpoznać czym się różni jeden model biustonosza od drugiego i dopasować ten najlepszy do figury.

Pora to zmienić!

Najchętniej wybieranym modelem przez kobiety jest push-up. Charakteryzuje się on różnego rodzaju wszytymi gąbkami, których zadaniem jest powiększyć oraz odpowiednio ułożyć biust w miseczkach.

Równie popularne są klasyczne, bawełniane modele. Dobrze podtrzymują biust tylko wtedy, gdy są wykonane z wysokich gatunkowo materiałów – nie bez powodu wtedy nazywane są one modelami sportowymi. Ich głównym zadaniem jest przytrzymywanie biustu i zmniejszanie uczucia dyskomfortu w czasie uprawiania sportu.

Stary jak świat, ale kochany przez kobiety, którym udało się dobrze dopasować rozmiar jest też model zwany bardotką – ma miseczki dość głęboko wycięte. Gdy położy się go na płasko, górna linia tworzona przez miseczki wydaje się być prawie zupełnie prosta – po tym go poznasz. Podnosi piersi do góry, więc doskonale nadaje się, gdy chcemy wyeksponować biust w dużym dekolcie.

Gdy już znamy podstawowe rodzaje staników, warto też wiedzieć, jak należy poprawnie zakładać tę część garderoby.

Najlepiej robić to w pozycji pochylonej, zapiąć, a potem koniecznie ułożyć piersi w miseczkach. Dobrze dobrany stanik to taki, który się nie wcina, nie tworzy na biuście ani pod pachami brzydkich fałd. Dopiero na koniec dopasowujemy długość ramiączek – musimy pamiętać o tym, że w biustonoszu główną zasadą jest to, by był on dobrze dopasowany w linii pod biustem. Pomyłką, jaką popełnia większość kobiet jest złe dopasowanie ramiączek i obwodu. Wtedy właśnie na twych ramionach trzyma się cały biust, cały jego ciężar i tworzy brzydkie zaczerwienienia.

Dobrze dobrany biustonosz to podstawa – zyskuje na tym przede wszystkim sylwetka, kręgosłup.

I poprawia się twoje samopoczucie. Jeśli zawsze nosiłaś za duży biustonosz, do tego dobrze dobranego na początku może być ciężko ci się przyzwyczaić. Ale warto – z czasem przestaniesz go czuć i patrząc w lustro zrozumiesz, jak ważny jest odpowiedni stanik.

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *