Związek na odległość | Jak przetrwać rozłąkę
Rozłąka zawsze jest trudna – czy to wyjazd za granicę do pracy czy studia w innym mieście czy nawet kraju. Będąc w parze pojawia się niepewność i strach przed tym, że związek może zawisnąć na włosku. Czy dłuższe rozstanie zawsze coś zmienia?
Zawsze. Ale nie zawsze jest to zmiana, która powoduje rozpad związku
Często także taka odległość zbliża do siebie ludzi – paradoks, ale tak działa. Rozstanie na kilka miesięcy czy nawet lat z możliwością spotkań tylko od czasu do czasu jest trudne, ale potrafi scementować związek. Aczkolwiek jest to możliwe wtedy, jeśli poza pożądaniem ludzi łączy coś znacznie więcej, mówię tu o przyjaźni czy bliskości . Im dłuższy staż związku tym większa szansa, że to przetrwanie rozłąki będzie łatwiejsze.
Dla przykładu mogę posłużyć się znajomą mi parą, która poznała się przez Intenret, spotkali się w wakacje – przypadkiem jedno i drugie wylądowało w tym samym mieście – dzieliło ich ok. 200 km od siebie. Po spotkaniu nieprzerwanie ze sobą pisali, zostali parą i… żyli na odległość kilka lat. Dziś razem mieszkają. Widywali się rzadko, wiadomo szkoła, praca nie umożliwia częstych spotkań. Ale mimo wszystko udało im się przetrwać ten czas, by doczekać się wspólnego mieszkania i wkrótce ślubu.
Pary, które wypracowały u siebie mocny fundament miłości, mają wspólne doświadczenia i nie boją się kryzysów, które prędzej czy później pojawiają się w każdym związku, dadzą sobie radę. To czy związek ma szanse na przetrwanie przy dłuższej rozłące spowodowanej różnymi sytuacjami decydujemy my sami. Nie należy tego czasu traktować jako odpoczynku od siebie – wręcz przeciwnie, powinien być to czas, w którym cały czas pracuje się nad utrzymaniem kontaktu i bliskości (emocjonalnej) – to jeszcze bardziej umacnia związek.
Statystycznie powodem zdrad nie jest brak seksu, a brak bliskości i brak pielęgnacji uczuć
W dobie Internetu nie możemy narzekać na brak kontaktu. Dzięki portalom społecznościowym po aplikacje typu Messenger jest to możliwe wszędzie (jeśli to nie jest dziura, w której nie ma zasięgu). Dzięki kontaktowi nawiązujemy bliskość i więź, która sprzyja bliskości na żywo. Jakie rozmowy zbliżają? Na pewno nie ciągłe narzekania czy koncentrowaniu rozmowy na opowiadaniu o obowiązkach. Nie są pomocne też takie rozmowy, które dają do zrozumienia, że nie radzisz sobie bez partnera, to brzmi trochę jakby cię porzucił. Fajnie rozmawiać o wszystkim, o tym co was uszczęśliwiło, rozbawiło, rozdrażniło, jak wam minął dzień czy o swojej tęsknocie. Osobiście kiedy nie widzę się dłuższy czas ze swoim partnerem uwielbiam wideo rozmowy. To znacznie lepsza forma niż tylko wymiana smsów.
Życie seksualne, a rozłąka
Całe szczęście jest tak, że raz na jakiś czas jest dane wam się spotkać – raz na miesiąc, choćby przy okazji świąt. Warto wykorzystać ten czas najlepiej jak potraficie. Macie okazje na namiętny seks i upojne chwile. Ale co z pozostałym czasem, kiedy dzielą was kilometry? Tak też się da dbać o namiętność, a przy okazji jest to bardzo podniecające!
Niegrzeczne wiadomości, które możecie wymieniać by potem wspólnie zabawić się sam na sam słuchając swoich westchnień w słuchawce telefonu są… pikantną gierką, która jest satysfakcjonująca. Kolejną możliwość dają kamerki, które można wykorzystać by zrobić seksowny pokaz dla partnera, który siedzi po drugiej stronie. Niektóre kobiety uwielbiają ten sposób ”bliskości” ze swoim mężczyzną do momentu, w którym razem osiągną spełnienie.
Jak sami wiecie na erotycznym rynku mamy do dyspozycji gadżety, którymi można sterować za pomocą dedykowanych aplikacji – weźmy za przykład jeden z najpopularniejszych jakim jest Lush 2. Z nim zabawa jest jeszcze lepsza. Wtedy jesteś zdana na łaskę partnera – to on zdecyduje jakich wibracji ci trzeba, czy zacznie stopniowo czy pójdzie na całość ;)
Czy rozłąka jest naprawdę straszną rzeczą? Zależy od podejścia. Wspólne spanie i przytulanie jest fajne, kolacje ze śniadaniem również. Ale są pewne rzeczy, które są od nas silniejsze. Wtedy musimy chwytać się możliwości jakie daje życie, nie załamywać rąk i komplikować sobie życia jeszcze bardziej.
Jakie opowiadania chcesz przeczytać?
Wypełnij anonimową ankietę
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!