Wibrator czy dildo? Co wybrać?

Dildo i wibrator to nie jest to samo. To kompletnie inne akcesoria, które tylko służą do podobnych celów. Trzeba poznać różnicę przed podjęciem decyzji.\

Dildo

Dildo to sztuczny penis. Po prostu. Kawałek materiału, który ułożony jest na kształt penisa. Satysfakcję z pomocą dildo osiąga się ruchami frykcyjnymi, czyli tymi, które występują w czasie klasycznego stosunku. Dildo nie wibruje, nie pulsuje, nie wydaje dźwięków. Do roboty musimy brać się my, poruszając nim w sobie wedle uznania. Dildo się nie psuje (o ile go jakimś cudem nie złamiemy), nie rozładowuje i nie zawodzi jego działanie. Nie wydaje żadnych odgłosów, więc jeśli same potrafimy być cicho, nic nas nie zdradzi. Dilda zazwyczaj wykonane są z silikonu medycznego, który jest zdrowy dla naszego organizmu. Zdarzają się również modele ze szkła.

Nie martw się, to nie jest delikatny materiał, który rozpadnie się w tobie przy mocniejszym ruchu. Doznania (poza nutką niepewności o wytrzymałość) są też trochę inne. Silikon jest bardziej elastyczny. Często możemy spotykać dildo, które u nasady ma przyssawkę. Pozwala to przymocować je do dowolnej powierzchni płaskiej, na przykład podłogi czy ściany, co ma urozmaicać metody zabawy. Dildo zazwyczaj ma też bardziej realistyczny kształt. Bardzo przypomina penisa kolorem, kształtem, rozmiarem, a nawet widocznością żyłek. Dilda częściej wybierane są przez pary. Można przymocować je jako strap on albo poprosić partnera czy partnerkę o pomoc w penetracji przy użyciu tylko rąk. Oczywiście można się nim bawić również samodzielnie, jest to jednak bardziej męczące niż korzystanie z wibratorów, przez co nie wszystkie są w stanie doprowadzić się tym do końca.

 

Wibrator

Wibrator przede wszystkim wibruje. Nawet jeśli wygląda identycznie jak dildo, to ich główna różnica. Wibratory są różne. Przystosowane do penetracji łechtaczki, waginy, odbytu czy punktu G. Są bardziej uniwersalne niż dildo.

Lepiej sprawdzą się w czasie samodzielnych zabaw. Wymagają od nas mniej, same dają więcej, działają po prostu mocniej. To lepszy wybór na zabawy samodzielne. Pozwala to poznać swoje ciało bardzo dobrze. Różnorodność wibratorów oraz trybów w konkretnych modelach jest naprawdę spora. Dlatego też łatwiej niż dildo znaleźć wibrator pasujący do nas idealnie. Oczywiście wciąż możemy używać go do zabawy w parach. To dodatkowa stymulacja, która (podobnie jak dildo) może spodobać się zarówno kobietom jak i mężczyznom. Wibratory robione są z różnych materiałów. Podobnie jak w przypadku wyboru dildo, polecam silikon medyczny, który jest po prostu najbezpieczniejszy dla naszego ciała.

 

Wibrator czy dildo?

Odpowiedź nie jest oczywiście prosta, jednoznaczna i uniwersalna. Wszystko zależy od indywidualnych gustów oraz potrzeb. Jeśli potrzebujesz prostej imitacji seksu, na pewno lepszym wyborem będzie dildo. Jeśli potrzebujesz odmiennych wrażeń i czegoś kompletnie nowego – sięgnij po jakiś wibrator. Najłatwiej jest spróbować jednego i drugiego i dopiero po tym zdecydować, co w jakiej sytuacji nam bardziej odpowiada. Może zdarzyć się tak, że znajdziesz sytuacje, w których będziesz chciała używać wyłącznie wibratora oraz takie, gdzie będziesz chciała posłużyć się tylko dildo. Eksperymentuj dla pewności!

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *