Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Korek analny, czyli zabierz się za to od właściwiej strony!

Korek analny to gadżet, którego używają kobiety jak i mężczyźni. Każdej orientacji. Pieszczota odbytu czy przygotowanie do stosunku analnego? Korek może sprawdzić się w wielu momentach!

Do czego służy korek analny?

Korek analny to taka zatyczka. Zazwyczaj ma stożkowy kształt. Umieszcza się go w pupie, by dostarczyć przyjemności i podniecenia lub przygotować ciało do stosunku analnego. Nie jest tak długi, jak wibratory czy dilda. Zwęża się na jednym z końców. Opływowy kształt ma oczywiście na celu ułatwienie wsunięcia go w siebie do końca. Rozmiary i kształty korków analnych dostosowywane są, by były bezpiecznymi zabawkami. Minimalizują ryzyko uszkodzeń wrażliwych części ciała, jak odbyt czy esica. O ile tylko używamy go bezpiecznie i z głową, na pewno nic nam się nie stanie. Producenci dbają o to, by korki były przyjemne w użytkowaniu i nie odrzucały, w końcu chcą powrotu klientów do ich zabawek. Korki analne robione są z gładkich materiałów. Najczęściej są to: silikon, metal, szkło, plastik lub drewno. Koniec, który nie służy do penetracji, jest zazwyczaj spłaszczony. Pomaga to zwieraczowi odbytu na zatrzymanie korka analnego na miejscu. Zapobiega też niechcianemu wysuwaniu się. Dlatego też niektórzy zakładają korki niemal na cały dzień, zwyczajnie z nimi funkcjonując i nie boją się, że wypadną im na podłogę na środku biura.

Jak stosuje się korki analne?

Najważniejsze są oczywiście osobiste preferencje i wyobraźnia jak również rozsądek i umiar, by zabawa była bezpieczna. Zazwyczaj stosuje się go tylko od czasu do czasu w trakcie zabaw seksualnych. Nadaje się również do samodzielnych potyczek.

 

Ogony

Istnieją korki, które zakończone są ogonem imitującym te zwierzęce. Królik, lis, pies. Możliwości jest sporo. Urozmaicają one życie łóżkowe, są ciekawą alternatywą i potrafią wyglądać naprawdę nieźle. Jest to bardzo dobry wybór dla wielbicieli doświadczeń sado-masochistycznych. Właściwie każdy z ogonkiem wygląda uroczo, uwierz.

  

Biżuteria

Niektórzy używają ozdobnych korków. Dekoruje się je kryształkami, które imitują między innymi diamenty. Jest to wybór dla tych, którzy są z korkiem już dobrze oswojeni i nie boją się stosowania go. Amatorów na takie piękności nie brakuje.

Korek na co dzień

Najzagorzalsi miłośnicy korków decydują się na stosowanie ich nie tylko w trakcie seksu, ale przy każdej innej czynności, poza pobytem w toalecie czy penetracji. Odczuwają wtedy wielkie pobudzenie i przyjemność. Najczęściej decydują się na korki robione ze szkła, stali czy aluminium, czyli takich materiałów, które nie powodują podrażnień lub reakcji alergicznych. Oczywiście należy pamiętać o umiarze i nie stosować korka zbyt często, bo może to prowadzić do różnych dolegliwości, jak szczeliny odbytu, które są bolesne, swędzące i niezbyt estetyczne. Nadużywanie korków analnych może również zaburzyć funkcjonowanie zwieracza odbytu.

Pompki i wibracje

Istnieją korki, które robią coś więcej poza przebywaniem w użytkowniku. Część z nich można pompować. W ten sposób możemy dostosować rozmiar zatyczki wedle własnego uznania. Możemy również poprosić o to naszego partnera. Nie mogłoby również zabraknąć korków z funkcją wibrowania, które działają jak każdy inny wibrator. Partner może sterować naszą przyjemnością wedle swojej woli, co jest dodatkowo pobudzającym bodźcem.

Korki analne z kulką

W tych korkach wewnątrz znajduje się kilka, która przy każdym ruchu ciała wprawiana jest w przyjemne drgania. Im szybciej się ruszasz, tym masz więcej przyjemności. Świetnie sprawdza się przy szybszych i ostrzejszych zbliżeniach, bo właśnie wtedy osiąga się maksimum przyjemności.

Czy korków analnych należy się bać?

Niedoświadczeni użytkownicy mogą czuć pewien dyskomfort na samą myśl o używaniu korków analnych. Wiele osób ma barierę psychiczną, ale również fizyczną. Ból i krwawienie spowodowane podrażnieniem mięśnia zwieracza odbytu nie są zbyt zachęcające. Dlatego i do tego należy podchodzić z głową. Jeśli chcesz tego spróbować, śmiało. Zacznij jednak ostrożnie. Powoli i na spokojnie. Zacznij od mniejszych rozmiarów. Wybierz idealny moment, gdy będziesz się czuła bezpieczna i spokojna. Jeśli tylko nie zniechęcisz się zbytnim pośpiechem, na pewno wszystko się uda. Pamiętaj. Nawet do korków analnych trzeba podejść z głową!

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Instrukcja wysyłania opowiadania

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Nie boję się żadnych tematów. Staram się poszerzać wiedzę i dzielić nią. Swoje ciało znam jak własną kieszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *