Pierwszy sekspozytywny portal dla kobiet o erotyce, seksie i intymności.
Artykuły

Jak rozmawiać z partnerem o seksie i pragnieniach

Temat seksu w związku nie powinien być tabu – im więcej sobie mówimy, rozmawiamy o fantazjach i potrzebach tym większa szansa na to, że nie pojawi się rutyna. Dlatego jeśli zależy ci na udanym życiu seksualnym zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Jak rozmawiać o seksie bez wstydu?

A jak rozmawiasz o pogodzie? Zakupach? Naturalnie i swobodnie – seks również jest czymś normalnym, co dotyczy każdego z nas. Im szybciej zrozumiesz, że nie powinnaś uciekać wzrokiem i omijać tematu seksu, tym szybciej zaczniesz dostrzegać korzyści płynące z otwartej rozmowy z partnerem.

On również będzie szczęśliwy, jeśli dowie się co lubisz najbardziej czy w jaki sposób ma cię pieścić. Być może od dawna marzy, żeby zrobić ci minetkę, a nie wie, że także chcesz spróbować seksu oralnego? Powiedz mu o tym, np. przy lampce wina, kiedy lekko rozwiąże ci się język, czy… napisz mu to w wiadomości dając do zrozumienia, że chcesz kontynuować temat kiedy się spotkacie.

Fantazje, potrzeby, pragnienia…

Każda z nas ma różne fantazje czy potrzeby – to, czy przerodzą się w rzeczywistość zależy tylko od ciebie, od was. Zatem jeśli od dawna myślisz, by dodać coś do waszego Seksualnego Menu, zrób to. Nic nie stracisz, a możesz wiele zyskać.  

Nazywaj rzeczy po imieniu

Od ‘’Dotknij mnie TAM’’, ‘’chciałabym, żebyśmy TO zrobili’’ po ‘’musimy porozmawiać o TYCH sprawach’’. STOP! Po co ten cały szyfr? Mówisz to do swojego chłopaka, narzeczonego czy męża. Chcesz uprawiać seks, chcesz, żeby pieścił twoją cipkę lub chcesz powiedzieć o tym co najbardziej cię podnieca – powiedz wprost, bez ogródek! To zupełnie naturalne rzeczy, które mają swoje nazwy jak wszystko inne. Czasem samo mówienie o tym jest niezwykle podniecające…

Brutalna prawda: Do seksu się spieszymy, chcemy się kochać zupełnie bez wstydu, ale kiedy przychodzi czas na rozmowę o tym, żeby było przyjemniej to rumienimy się jak małe dziewczynki, na które zwrócił uwagę starszy kolega. Od samego myślenia nic się nie zmieni, pora wziąć sprawy w swoje ręce!

’’Domyśl się!’’

Co jak co, ale od domyślania się w łóżku jest daleka droga do przyjemności. Owszem, może się zdarzyć, że partner trafi w punkt i będzie fajnie. Szansa 50/50. Prawdziwą przyjemność zaczyna się odczuwać dopiero wtedy, kiedy się ją odkryje. Dlatego ważne jest, by najpierw poznać siebie, swoje reakcje na dotyk oraz nauczyć się odczuwać przyjemność. Mając już tę świadomość możesz przekazać cenne wskazówki partnerowi by seks był przyjemniejszy lub pokierować swoją dłonią jego dłoń by pieścił cię tak jak lubisz. Tylko ty potrafisz skutecznie czytać w swoich myślach, dlatego warto się nimi dzielić z partnerem 😉

Sytuacje, w których lepiej nie podejmować rozmowy

Nie zawsze jest czas i miejsce na rozmowy o fantazjach i pragnieniach – szczególnie kiedy atmosfera jest napięta lub któraś z osób jest zirytowana, sfrustrowana lub co gorsza – obrażona. Wtedy ten temat może okazać się strzałem w… kolano. To działa również w drugą stronę, jak np. podczas seksu szepczecie sobie brzydkie rzeczy i pojawiają się propozycje, na które w ekstazie przystajecie. Po wszystkim może się okazać, że co pod wpływem silnego podniecenia było na ‘’tak’’ po wszystkim jest na ‘’nie’’.

Lubię kiedy pieścisz moje piersi dłońmi, ale…

… chciałabym, żebyś więcej je całował i podgryzał sutki. Czyli jak zacząć temat, by ostrożnie powiedzieć o zmianach. Warto na początku wymienić to co jest najbardziej przyjemne i co nam się podoba, a później przechodzić stopniowo do sedna, czyli jakich zmian oczekujemy. Może się okazać, że jedna ze stron robi coś, co kompletnie nie odpowiada drugiej osobie ale nie mówi o tym bo nie chce sprawić przykrości. Przejdźcie do konkretów i weźcie wszystkie uwagi i sugestie pod uwagę – w końcu seks to zbliżenie dwojga osób, które razem powinny czerpać przyjemność.

Rozmowa i wskazówki to jedyny sposób by w pełni czerpać przyjemność z seksu.

Jeśli jesteś w sklepie, i chcesz dostać czekoladki w czerwonym pudełku, bo tam są orzeszki które lubisz – mówisz, że chcesz dostać czekoladę w czerwonym opakowaniu z orzeszkami. Zatem jeśli chcesz w łóżku dostać to czego pragniesz, powiedz o tym tak dosłownie, jak informujesz sprzedawcę w sklepie 😉 To jedyna droga by czerpać satysfakcję z życia erotycznego. To działa w drugą stronę, jeśli parter jest kupującym a ty sprzedawcą – on mówi czego pragnie, a ty go słuchasz i postępujesz zgodnie z jego wskazówkami 🙂

Zatem jeśli zwlekasz z rozmową i odkładasz ją z dnia na dzień – uświadom sobie, że im szybciej się przełamiesz, tym częściej będziesz mogła podejmować temat w efekcie uzyskując wiele rozkoszy…

Piszesz opowiadania?

Opublikuj je u nas!

Wyślij je na adres: [email protected]

Jakie opowiadania chcesz przeczytać?

Wypełnij anonimową ankietę
Oceń wpis!
Ocen: 0 Średnia: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *